У Вінницькому національному технічному університеті 11 травня за підтримки Фонду Петра   Порошенка,   під патронатом екс-губернатора Вінницької області Олександра Домбровського пройшов  десятий міжнародний відкритий конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів та учнів.  

Перший проректор Вінницького Національного Політехнічного університету,  професор Олександр Романюк розповів, що на конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної  графіки цього року подано рекордну кількість робіт - понад 850 з 21-ї країни світу,   зокрема з Великобританії, США, Чилі, Індонезії, В’єтнаму, Ірану, Канади, Нової Зеландії,  Індії, Китаю, Португалії, Чехії, Польщі, Казахстану, Башкортостану, Татарстану,  Молдови, Білорусі, Росії, України.

«За 10 років на конкурс було подано 4 тисячі робіт. Мета нашого конкурсу, до речі зовсім  не для відмінників – це виявлення талановитої молоді, і розвиток їх творчих здібностей у  галузі Web-дизайну та комп’ютерної графіки», - розповів Романюк.

Цьогорічний конкурс, який проходив у два тури, вперше отримав підтримку Фонду  Петра Порошенка. «Цього року вперше окрім Олександра Домбровського, який вже  кілька років підтримує конкурс, нас підтримав і Фонд Петра Порошенка. Коли сам Петро  Олексійович подивився роботи, він був здивований високою якістю цих робіт. Крім того  він дав згоду створити при Вінницькому Національному технічному університеті студію,  яка проводитиме тренінги, особливо для сільської молоді, щодо основ комп’ютерної  графіки і дизайну», - розповів перший проректор ВНТУ.

Оцінювали майстерність конкурсантів, перевіряючи роботи в on-line режимі,  40 суддів з різних країн, які й визначили переможців у 9 номінаціях:

  • інформаційне  наповнення,
  • графічна реалізація,
  • програмна реалізація,
  • 2D растрова графіка,
  • 2D векторна  графіка,
  • ЗD-графіка,
  • GIF-анімація,
  • Flash-анімація,
  • ЗD-анімація.

Цього року судді  відзначили суттєве підвищення якості поданих робіт.

Роботи учасників конкурсу

Перший проректор Вінницького Національного Політехнічного університету сказав,  що традиційно під час конкурсу досить сильні команди представлені із Казахстану й  Татарстану. Тематика робіт, поданих на конкурс була різноманітною – це були і мультики,  і ігри, була присутня й релігійна тематика, тощо.

Темою ж другого етапу конкурсу із  Web-дизайну та комп’ютерної графіки стала тема «Протидії торгівлі людьми», учасники  останнього туру повинні були кожний у своїй номінації протягом чотирьох годин  виконати поставлену задачу.

Наймолодшому переможцю конкурсу із Web-дизайну та комп’ютерної графіки було лише  6 років, він ще навчається у дитячому садочку, й вже нагороджений дипломом та цінним  подарунком цього престижного міжнародного конкурсу.

Наймолодший учасник конкурсу

Усі учасники заходу відзначили високий рівень організації та вимоги в проведенні  конкурсу. Переможець першого туру конкурсу, студент четвертого курсу інституту  інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії ВНТУ Олег Кузик участь у  конкурсі приймає вже другий раз й цього року дві його роботи виграли у першому турі  в номінаціях «Web-графіка» та Flash-анімація. «Для номінації Flash-анімація ми з моїм  другом розробили гру. Ігри я сам розробляю вже більше року і для мене це хобі, а участь  у таких конкурсах – для мене це саморозвиток», - розповів Кузик. На запитання чи виїхав  би за кордон у разі запрошення на роботу, він відповів: «Ніколи – мені й тут подобається.  Якщо наполегливо працювати – робота й тут знайдеться», - вважає Кузик

На церемонії нагородження всі переможці конкурсу із Web-дизайну та комп’ютерної  графіки були відзначені сертифікатами та цінними подарунками, а організатори конкурсу  вже запросили його учасників прийняти участь у наступному 11-му міжнародному  конкурсі, який відбудеться наступного 2013 року. Переглядів: 6923
Поширень: 0