Нині у Вінниці діють чимало соціальних проектів. Один з них - «Людина з інвалідністю: право жити повноцінно», що реалізується за фінансової підтримки проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства» за фінансування Міністерства закордонних справ Данії, хоч і тривав він протягом усього двох місяців - зумів підвищити толерантне ставлення громади до людей з вадами та підвищити рівень поінформованості серед останніх.

Цей проект реалізовує відома на теренах Вінниччини та України Вінницька міська громадська організація соціального розвитку та становлення окремих мало захищених категорій молоді «Паросток». Протягом багатьох років її керівники допомагають соціалізуватися людям з психофізичними вадами розвитку та малозабезпеченим верствам населення. Проте, на їхню думку, паралельно з цим необхідно формувати й позитивну думку про людей з інвалідністю й у громаді.

- Індикатором рівня гуманності суспільства слугують життєві показники найбільш вразливих категорій населення. Люди з психофізичними вадами розвитку мають право на життя в безпеці, на доступ до інформації, на освіту та працевлаштування, власні родини, на комфортне відчуття себе гідними членами суспільства. Саме на забезпечення вищезгаданих показників повноцінного життя спрямовані основні заходи проекту, - розповіла керівник ГО «Паросток» Ірина Саранча.

Вона зазначила, що завдяки впровадженню у життя проекту, вдалося змінити ставлення та точку зору багатьох вінничан щодо людей з інвалідністю. До реалізації проекту організатори залучили органи влади, ЗМІ та інші громадські організації області.

Протягом квітня-травня на Вінницькому державному телебаченні транслювалися програми, в яких йшлося про успішні життєві історії людей з інвалідністю. А задля зворотного зв\'язку з громадськістю та вивчення їхньої думки були проведені 6 прямих ефірів на соціальну тематику. Аби до розмови мали змогу долучитися й люди з вадами слуху, напередодні прямих ефірів серед цієї категорії населення були розповсюджені інформаційні буклети «Давайте обговорювати разом», а самі ефіри транслювалися з сурдоперекладом.

- Окрім того, ми вирішили ще раз звернути увагу людей з вадами слуху й мовлення та членів їхніх родин на міську програму «Почуй мене», яка реалізовується у нашому місті завдяки співпраці Вінницького міського центру соціальних служб для дітей, сім\'ї та молоді, громадських організацій та компанії «Київстар». Адже, незважаючи на те, що програма діє вже декілька років, виявляється, що є люди, які не знають про послугу, завдяки якій людина з вадами мовлення чи слуху може самостійно викликати аварійну службу, або швидку допомогу. Задля інформування їх був виготовлений білборд «Право жити в безпеці - послуга «Почуй мене», який ми розмістили в одному з найбільших мікрорайонів міста - «Вишенька» біля торговельного центру «Грош», - зазначила Ірина Саранча.

Великим сподіванням керівників проекту щодо виховання толерантного ставлення до людей з психофізичними вадами розвитку у громаді є лідери молодіжних громадських організацій. Тому вони залучені до реалізації проекту та приймають активну участь у його реалізації.

Вона додала, що існує ще одна проблема соціалізації та підвищення рівня життя людей з інвалідністю, на яку при впровадженні проектів не завжди зважають - недовіра до них людей з вадами розвитку. Тому організатори проекту «Людина з інвалідністю: право жити повноцінно», проводячи розгорнуту інформаційну кампанію, ставили за мету також формування довіри до проектів та акцій, які організовуються у місті задля людей з психофізичними вадами розвитку. Адже, не дарма в народі говорять: «щоб врятувати людину, перш за все необхідно, аби вона вхопилася за протягнуту руку»Переглядів: 3657
Поширень: 0