5 липня у Вінниці відбувся семінар «Переробка відходів – ідея, законний статус в Польщі та Україні» для представників підприємств Вінниччини, що займаються переробкою відходів та у сфері зменшення забруднення навколишнього середовища. Польські експерти та представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області окреслили основні положення польського та українського законодавства, що регулюють утилізацію, та обговорили з учасниками досвід поводження із відходами.

Даний семінар є першим етапом проекту «ЕКООПЕРАЦІЯ. Польсько-українське партнерство для переробки відходів у Вінницькій та Хмельницькій областях», що здійнснюється польським Товариством «Інтеграція Європа-Схід» за підтримки програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2012 р. Проект спрямований на збільшення переробки відходів в Україні шляхом підвищення рівня знань працівників підприємств та розвиток інвестиційних можливостей малих і середніх українських підприємств, що беруть участь у проекті.

Учасники семінару прийшли до висновку, що необхідно проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо сортування сміття та відходів.

Тетяна Рибак, представник дослідно-виробничого МП «Пласт» зауважила: «Необхідно починати з малого - інформувати людей! Люди не знають, куди звертатись щодо утилізації та переробки відходів, особливо це відчутно у селах. Там сміття вивозять просто у поле чи ліс, в яри або ж закопують. За забруднення штрафують лише підприємства, а людей – ні».

Директор КП «Крижпопількомун» Василь Колодій каже: «В Європі купують вторинну сировину для переробки, а у нас просто закопують в землю». За неофіційною статистикою, на Вінниччині щороку так «закопується» близько 40 млн. грн. у вигляді твердих побутових відходів, які можна було б переробити.

Було також піднято питання щодо штрафів. Наприклад, у Польщі, за викидання однієї пальчикової батарейки передбачений штраф в 150 євро. Учасники зазначили, що введення великих штрафів в Україні стимулювало б людей сортувати та утилізувати сміття та відходи.

Кшиштоф Каліта, голова Товариства «Інтеграція Європа-Схід» та координатор проекту, повідомив, що в рамках проекту також передбачені: візит польських фахівців та ознайомлення зі станом екологічної інфраструктури на Вінниччині, з особливим акцентом на переробку відходів, навчальний візит українських підприємців до Польщі з метою вивчення польського досвіду та презентації рішень в сфері переробки відходів, семінари для українських підприємств «Умови інвестування в системи переробки відходів – проекти концепцій для України» у м. Вінниця. Крім того, учасники отримають безкоштовне просування на зовнішніх ринках через участь в польсько-українському спеціалізованому бізнесовому веб-сайті.

Регіональними партнерами в реалізації проекту виступають: Благодійний фонд «Подільська громада» та Вінницький регіональний центр інформації «Креатив».Переглядів: 5030
Поширень: 0