Концерн Поділля

Рівно рік тому Марія Левченко воювала за приміщення планетарію, на яке вже давненько накинули оком як на зручне місце під кафе. За це підприємець обіцяв облагородити не тільки прилеглу територію, а побудувати нормальний туалет. Тоді, пригадує Марія Федорівна, один із заступників мера відкритим текстом так і сказав їй: “Ви повинні поміняти планетарій на туалет”. Допомогла відстояти інтереси планетарію колишній начальник управління культури міськради, а нині заступник начальника цього ж управління Марія Скрипник. Минулої ж п’ятниці на сесії міськради депутати дали дозвіл на оренду частини будівлі планетарію для розміщення кафе. Воно займе 163,7 кв.м, на 67 кв.м. — зроблять склад. Для самого ж планетарію залишається близько 30 квадратних метрів: зіркова зала, лекторська кімнатка і каса. Щоправда, орендаря обтяжили благоустроєм прилеглої території. В рішенні сесії також зазначено, що приватизувати це приміщення не можна.

Кафе і планетарій вже були сусідами. Спогади не з найкращих. За словами Марії Федорівни, вчителям доводилось виходили під час лекції і заспокоювати публіку за стінкою.
— Стіна ж тоненька, бутафорська, — каже директор планетарію. — Там курять, чутно усі нецензурні вислови...

Орендарю відійшли і підвальні приміщення — колишнє бомбосховище, про яке свого часу знав мало хто. За словами Марії Левченко, там багато кімнат, а стіни — майже метрові. Загалом, 230,80 кв.м. Згідно з експертною оцінкою, уся площа наземних та підземних приміщень планетарію в Центральному парку культури та відпочинку варті 647 тис. 676 грн.

Депутат міськради Олександр Парвадов каже, що за це рішення не голосував.
Депутат Василь Касьян пояснює, що погодився з таким рішенням через те, що достатніх коштів для утримання планетарію нині не виділяють.
— Профільна комісія нам пояснила, що орендар зробить благоустрій і ремонт тієї частини планетарію, яка залишилась, — зазначає він. — А за рахунок оренди можна буде отримати додаткові кошти на утримання планетарію. Якщо ж є проблеми, в них тонути не потрібно. Думаю, що міська влада не відмовить в наведенні порядку. Якщо ж це рішення шкодитиме планетарію, міська рада може його і переглянути.


Переглядів: 2733
Поширень: 0