Посадові особи підприємства машинобудівної галузі на Вінниччині замовили інформаційно-маркетингові послуги у фірми, зареєстрованої на Британських островах. Операція, що носила безтоварний характер, викликала підозри оперативних співробітників. Сумніви підтвердила відповідь від британських колег: з’ясувалося, що фірма з вказаною у запиті назвою припинила своє існування і давно не подає податкових декларацій. А невдовзі експертиза надала свій висновок – додаток до договору є підробленим.

Встановлено, що посадовці незаконно «пролонгували» договір з британською фірмою, яка насправді існувала і навіть співпрацювала з підприємством, однак давно припинила своє існування. Між тим, за послуги вінничани перерахували на іноземні рахунки більше 800 тисяч гривень, штучно наростивши власний податковий кредит та включивши суму до заяви на бюджетне відшкодування ПДВ. Через подібну оборудку зловмисники незаконно отримали з бюджету близько 150 тисяч гривень відшкодування податку на додану вартість. За фактом незаконного заволодіння бюджетними коштами порушена кримінальна справа.

Викриття злочинів міжнародного характеру і, найголовніше, їх попередження стане значно більш оперативним після створення міжнародної системи обміну інформацією про податкові злочини. Ключові для протидії фінансовій та податковій злочинності рішення були прийняті в рамках 14-го засідання Координаційної ради керівників органів податкових (фінансових) розслідувань країн СНД в Одесі. Основною темою зібрання було напрацювання системи, яка б гарантувала спільну економічну безпеку.

«Світова економічна криза наочно продемонструвала, що економіки різних країн є взаємозалежними, тому з організованою злочинністю потрібно боротися разом», - відзначив головуючий на раді перший заступник голови ДПС України – начальник податкової міліції України Андрій Головач. За ініціативою України буде також створена спільна електронна база даних економічних злочинців

Ольга Шишківська, старший інспектор з ОД штабу УПМ ДПС у Вінницькій областіПереглядів: 2950
Поширень: 0