"РЕАЛ" писав про запланований на квітень випуск пам\'ятної срібної 20-гривневої монети "1000-річчя Лядовського скельного монастиря". Крім цього, в серпні НБУ увічнить в пам\'яті ювілей першої письмової згадки про саму Вінницю.

Мабуть, через те, що наш обласний центр в 2004-му році несподівано "постарів", НБУ, щоб гідно вийти із ситуації, вирішив не прив\'язуватися до дати заснування Вінниці. Нагадаймо, пам\'ятні монети більшості інших міст "прив\'язані" саме до "віку". У випадку з Вінницею - до першої письмової згадки в літописі, якій довіряють експерти НБУ, а значить, 1363 року.

У зв\'язку з майбутньою датою Нацбанк має намір випустити монети "650 років першої згадки про Вінницю" в сріблі номіналом в 10 гривень, і з нейзильберу - 5 грн. Перша монета діаметром 38,6 мм буде важити 31,1 грам. Орієнтовна її вартість (без футляра) при трьохтисячному тиражі складе 575 грн. Нейзильберових монет випустять 30 тисяч, а продаватимуть по 20 гривень.

Судячи з усього, з початком осені пам\'ятні монети колекціонери і патріоти міста зможуть придбати не тільки в місцевому управлінні НБУ, але і в центральних відділеннях Ощадбанку, Імексбанку, "Форуму", "Райффайзенбанку-Аваль", "Хрещатика" і "Фінансів і Кредиту". Нагадаємо, в цьому році ювілей святкують також Хмільник і Брацлав. Монет з цього приводу не буде.Переглядів: 4167
Поширень: 0