Кожного року з настанням весни до Вінниці з’їжджаються мешканці приміських сіл, які торгують власною сільськогосподарською та молочною продукцією. Зазвичай, на ринки обласного центру вони йти не хочуть (де необхідно обов’язково проходити дослідження якості продукції в лабораторіях ринків), а розміщують власний крам та продукти харчування прямо на землі на брудних мішках та газетах.

Такі осередки стихійної торгівлі у Вінниці час-від-часу з’являються неподалік від зупинок громадського транспорту та міських ринків – біля магазину «Гроно» по пр. Коцюбинського, на площі Героїв Сталінграду перед залізничним вокзалом, на тролейбусній зупинці біля ринку «Урожай», біля ринку «Супутник» та ін. Ще до настання тепла, із середини лютого, з працівників департаменту адміністративних послуг, Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, міліції та санстанції було створено робочу групу, яка щоденно проводить роз’яснювальну роботу з людьми, котрі здійснюють торгівлю в невстановлених місцях.

Поки що складено тільки два адміністративних протоколи на злісних порушників (при першому випадку здійснення такої торгівлі людині дається попередження). Однак в подальшому накладатимуться і штрафні санкції. Згідно статті 160 Адміністративного кодексу України працівники міліцію можуть здійснювати вилучення товару та складати протоколи на порушників, а суд може призначити штраф від 340 до 1340 грн. Ведеться робота і з підприємцями, які мають торговельні заклади поряд з місцями, де здійснюється торгівля з землі. Власники розміщують на магазинах камери зовнішнього відеоспостереження, що дає можливість міліції не тільки контролювати ситуацію зі стихійною торгівлею, але й в цілому покращувати ситуацію по забезпеченню громадського правопорядку.

В той же час ринки міста на сьогоднішній день можуть прийняти всіх охочих, хто бажає здійснювати торгівлю сільськогосподарською та власноруч вирощеною продукцією в цивілізованих умовах, за спеціально облаштованими прилавками. Міська влада зобов’язала власників усіх ринків виділяти місця для таких торгівців. Так, наприклад, ринок «МаКі» - може розмітити 90 селян, Центральний ринок – 140, ринок «Урожай» – 49. А загалом міські ринки можуть розмістити більше 400 торгуючих. Але якщо людина продає м\'ясо-молочну продукцію, то зобов’язана зробити обов’язкове лабораторне дослідження продуктів харчування. «Купуючи товар з землі без документів, які засвідчують його якість та безпечність, вінничани ризикують власним здоров’ям, – зазначає директор департаменту адміністративних послуг Сергій Кудлаєнко. До того ж у місцях стихійної торгівлі часто продають не продукцію власного виробництва, а перекуплену продукцію не кращої якості, з якою на ринок не допустять». ​Переглядів: 3609
Поширень: 0