15-21 березня у  світі відзначається Глобальний тиждень грошей. Протягом  тижня в більш, ніж 50 країнах світу в рамках Глобального тижня грошей (Global Money  Week) різні державні та недержавні установи об’єднують, щоб розповісти дітям та молоді про фінансову грамотність. Мета цього тижня, підняти обізнаність дітей в тому, що таке фінанси і спонукати їх до подальшого навчання. Адже тільки 1 % дітей у всьому світі має доступ до уроків із фінансової грамотності.

На теренах України інформація стосовно Глобального тижня грошей ще не дуже активно поширюється. Проте Вінницький центр «Промінь» Міністерства соціальної політики України вже є учасником проекту «Школа фінансової грамотності та підприємництва», який реалізовує Всеукраїнський ресурсний центр з навчання фінансової грамотності та підприємства» за фінансової підтримки Ерсте Банк, компанії «AMWAY» та Фонду Олександра Фельдмана.

У рамках Глобального тижня грошей 15 березня 2013 р. у Вінницькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» відбулися дебати на тему «Скільки підлітку необхідно кишенькових грошей?» Учасниками дебатів були 19 дітей-інвалідів, вихованці Центру «Промінь», віком від 15 до 19 років, батьки дітей-інвалідів, педагогічні та медичні працівники Центру «Промінь» (11 осіб).

Захід проходив у невимушеній обстановці, кожен учасник міг висловитися на запропоновану тематику. В ході дебатів були розглянуті наступні питання:

  • Що таке «кишенькові» гроші?
  • Скільки потрібно дитині «кишенькових» грошей на місяць?
  • Який відсоток від власного бюджету можна визначити як «кишенькові» гроші?
  • Які витрати віднести до «кишенькових» грошей?
  • Яку частину «кишенькових» грошей витрачаєте на благодійність?
  • Де можна взяти «кишенькові» гроші?
  • Які гроші витрачаються легше?
  • Шляхи збільшення обсягу «кишеньковий» грошей?

Цікавими були як позиції дітей, так і дорослих. Наведемо кілька цитат учасників дебатів.

Діти:

дебати

Шевчук Вікторія: «Підлітку в день необхідно від 10 до 40 гривень».

Козак Олександр: «Кишенькові гроші можна витрачати на проїзд, харчування, ксерокопії, канцтовари, мобільний зв\'язок».

Сергєєв Андрій: «Батьки мають право зменшити суму кишенькових грошей, якщо вони витрачаються на шкідливі звички, а саме, пиво та сигарети».

Давид: «Кишенькові гроші можна заробити, допомагаючи батькам чи стороннім людям по господарству, працювати на комп’ютері (набір тексту, робота в мережі Інтернет).

Радзімовський Олександр: «Велику суму грошей дітям не можна давати, тому що ми не вміємо їх розумно витрачати. Нам потрібно вчитися економити та відкладати на великі покупки».

Седаш Кирило «Батьки і діти повинні обговорювати стан сімейного бюджету та можливі у цьому місяці витрати».

Козак Олександр: «На благодійність та батькам потрібно віддавати не менше 10% або половину зароблених коштів чи стипендії. Але батьки їх не візьмуть».

Радзімовський Олександр: «Звісно, легше витрачаються батьківські гроші, тому що не відчувається їхня цінність».

Дорослі:

Крикун Вікторія: «Я думаю, що підлітку вистачить і 10 гривень».

Петровська Галина: «Розмір кишенькових грошей для дитини залежить від доходу родини. Він може бути від 200 до 700 гривень на місяць».

Толпаєва Олена: «Дітей потрібно вчити витрачати гроші, обговорювати з дітьми кожну покупку та обов’язково довіряти дітям».

Костюкова Віра: «Якщо між дітьми та дорослими буде довіра, то сума кишенькових грошей може бути збільшена».

Отже, зустрічні думки дітей та дорослих дали можливість цікаво і з користю обговорити таке здебільшого замовчуване питання, як дитячі кишенькові гроші. Ці дебати явно показали, що питання хвилює багатьох. Напевно, і нашим читачам було б цікаво поговорити про це із власними дітьми. Поділіться з нами своїми думками, і ми продовжимо тему.Переглядів: 32774
Поширень: 0