Проект «Школа доступна всім» ініційована Вінницькою громадською організацією «Гармонія» спільно з благодійним фондом «Подільська громада».

Про реалізацію проекту проінформували голова правління Вінницької громадської організації «Гармонія» Раїса Панасюк та партнер проекту «Школа доступна для всіх» - виконавчий директор благодійного фонду «Подільська громада», голова громадської ради при управлінні охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Андрій Дручинський на прес-конференції 2 квітня 2013 року в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Андрій Дручинський і Раїса Панасюк

Як зазначила Раїса Панасюк, наразі у місті набирає обертів впровадження інклюзивного навчання. Так, за сприянням ГО «Гармонія» здійснюються бесіди з батьками, викладачами, створюються умови для доступної освіти школярам, які мають функціональні обмеження.

«Дуже важливо, щоб діти, незважаючи на свої функціональні обмеження, мали змогу отримати повноцінне навчання, гармонійно розвиватися та спілкуватися зі своїми однолітками. Створення відповідних умов у загальноосвітніх закладах області - це ще одна сходинка до налагодження активної взаємодії у впровадженні на належному рівні інклюзивного навчання. А також формування у підростаючого покоління толерантного та гідного ставлення до людей з інвалідністю», - наголосила Р. Панасюк.

В свою чергу, звертаючись до присутніх Андрій Дручинський зауважив, що у Вінниці встановлено 42 благодійні скриньки. Вже зараз спільними зусиллями громадських організацій та небайдужих громадян нашого міста зібрано 37тис. 142грн.

Нагадаймо, щокористувачі інтернету можуть допомогти реалізувати благодійну програму "Школа доступна для всіх" , проголосувавши за нашу ідею.

За словами Андрія Дручинського, за допомогою зібраних коштів перш за все планується встановлення спеціального ліфту в одній зі шкіл міста, що є найбільш дороговартісним обладнанням.

Відтак, діти, що пересуваються на інвалідних візках і на сьогоднішній день навчаються вдома, за дозволом лікарів зможуть відвідувати школу та вільно пересуватися по поверхах закладу, маючи рівні можливості для отримання якісної освіти.

презентація книжки "Кожен із нас особливий"

Учасникам прес-конференції було презентовано дитячу книжку «Кожен з нас особливий». Раїса Панасюк зауважила, що ця книжка висвітлює історію дівчинки на візку - Соломійки та її друга Промінчика. Це перше в Україні видання для дітей, яке пояснює в доступній формі тему інвалідності. Завдяки цій книжці діти змалку розумітимуть, що є різні діти та потрібно бути чутливим та доброзичливим до людей з функціональними обмеженнями.Переглядів: 4304
Поширень: 0