Коситься і трава на прибудинкових територіях. В приватному ж секторі - покіс 5 метрів по периметру від огорожі мають здійснювати власники садиб.

В залежності від погодних умов та швидкості росту трави і бур’янів, їх покіс вздовж магістральних доріг, а це більше 800 тисяч квадратних метрів, здійснюється 4-5 разів на рік. На партерних газонах майданів трава коситься 10-12 разів. Цьогоріч покіс розпочато ще в кінці квітня. Наразі комунальними службами розпочато вже другий покіс. Сьогодні коситься по вулицях Київська та Лебединського, проспекту Космонавтів, закінчуються роботи по Гніванському шосе, сьогодні робітники переходять на вулицю Воїнів Інтернаціоналістів.

ЖЕКи вже один раз також скосили траву на прибудинкових територіях. Всім необхідним інвентарем працівники контор забезпечені. «Зважаючи на погоду та швидкий ріст трави через дощі, щоб двори багатоповерхівок виглядали доглянутими, ми вимушені розпочинати другий круг покосу», - зауважує начальник відділу поточного утримання будинків та прибудинкових територій Сергій Гречанюк.

На вулицях у приватному секторі, які є магістральними, трава скошується централізовано, а біля самих будинків - покіс мають здійснювати мешканці будинків. Згідно Правил благоустрою та санітарного стану міста Вінниці, власники садиб зобов’язані скосити бур’яни на ділянці 5 метрів від огорожі по периметру будинку. Якщо перед будинком є бордюр – то до бордюрного каменю. Квартальні комітети попередньо вже провели роз’яснювальну роботу з мешканцями приватної забудови щодо підкошування трави вздовж парканів. По поштових скриньках порушників – рознесено листівки з попередженнями. Щовівторка Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста здійснює перевірки щодо дотримання мешканцями цих вимог. На власників садиб, попід паркани яких повиростали бур’яни, складаються протоколи про порушення. Згідно них адмінкомісія може призначити штраф у розмірі від 340 до 1360 гривень.Переглядів: 6900
Поширень: 0