В рамках прес-конференції представники ВОПО «Джерело надії» ознайомили громадськість з результатами моніторингу виконання Україною Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, що набрала чинності для України 1 березня 2011 р.

прес-конференція

На прес-конференції було презентовано моніторинговий Звіт Всеукраїнської Коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, підготовлений в контексті моніторингу виконання Україною Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У даному Звіті на основі інформації, зібраної організаціями-членами Коаліції в 14 регіонах України (АР Крим, Вінницька, Волинська, Донецька, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Чернівецька області), було подано висновки по чотирьох напрямках: політика з протидії торгівлі людьми, захист і сприяння дотриманню прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, попередження торгівлі людьми та кримінальне переслідування торгівлі людьми.

За словами Максима Студілка, члена правління ВОПО "Джерело надії" за роки роботи учасниками Коаліції надано дієву допомогу постраждалим від торгівлі людьми у всіх регіонах України. І громадські організації готові передати свій досвід для надання більш кваліфікованої допомоги постраждалим.

«Громадські організації працюють з особами, які постраждали від торгівлі людьми, впродовж багатьох років. Тому Учасники Коаліції занепокоєні тим, що надання допомоги таким особам державою мало нагадує налагоджений механізм захисту прав людини, – зауважив Максим Студілко, представник Всеукраїнської Коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми. – Готуючи цей Звіт, ми ставили собі за мету відобразити справжній стан речей у сфері протидії торгівлі людьми, як на національному, так і на місцевому рівні і надати відповідні рекомендації, перш за все, українській державі щодо того, як виконати свої міжнародні зобов’язання, зокрема, вимоги Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. Унікальність Звіту ще й в тому, що вперше у сфері протидії торгівлі людьми він посилається на досвід конкретних постраждалих осіб. Сподіваємося, що українська влада та Рада Європи звернуть на нього належну увагу».

прес-конференція

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва МОМ в Україні, понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм торгівлі людьми за кордоном з 1991 по 2012 рр.; не існує достовірних оцінок щодо того, скільки осіб постраждали від торгівлі людьми на території України, проте статистика МОМ свідчить про збільшення кількості подібних випадків. Станом на 1 червня 2013 року, з 72 поданих до Міністерства соціальної політики України заяв на отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, державою задоволено тільки 29, відмову у такому статусі отримала 21 особа, ще 13 заяв перебувають на стадії розгляду. Причиною відмов стають неправильно заповнені заяви, не вистачає певних документів та інше.

Висновки Звіту щодо ситуації на Вінниччині представила Маргарита Хазіна - експерт з моніторингу ВОПО "Джерело надії", учасниця дослідження та підготовки Звіту. «Держава захищає людей, які постраждали від торгівлі людьми. Найголовніше, аби вони не боялися заявляти про свої проблеми. Адже допомога їм гарантована», – підкреслила пані Маргарита.

Підсумовуючи прес-конференцію Максим Студілко, член правління ВОПО "Джерело надії", наголосив: «Верховенство права - це основна передумова розбудови громадянського суспільства в Україні. Торгівля людьми - це ганебне порушення прав людини, зазіхання на її життя та здоров’я, безпеку та особисту недоторканість. Ми будемо докладати усіх зусиль, щоби спільними зусиллями влади і громади протистояти поширенню сучасного рабства та забезпечити захист прав людей, які від нього постраждали».

Довідка:

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми – це всебічний міжнародний правовий інструмент, що зосереджується на правах людини стосовно жертв торгівлі людьми та започатковує окремий механізм моніторингу. Конвенція визначає міжнародні стандарти у сфері забезпечення прав постраждалих осіб, попередження різних форм торгівлі людьми, а також кримінального переслідування цього злочину. У 2013 році Рада Європи проводить моніторинг виконання Україною своїх зобов’язань в рамках даної Конвенції.

Всеукраїнська Коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми – це об’єднання 28 організацій громадянського суспільства з 22 регіонів України, метою якого є подолання торгівлі людьми в Україні шляхом об’єднання зусиль та посилення впливу громадянського суспільства в сфері дотримання міжнародних стандартів щодо захисту прав людини.Переглядів: 3072
Поширень: 0