На думку офісних співробітників, найбільш престижною є професія IT-спеціаліста. І тільки на другому місці — посада керівника або директора. Останніми в трійці лідерів є юристи, адвокати і прокурори. Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, найменш престижними «білі комірці» вважають робочі професії, діяльність таксистів і водіїв, а також роботу працівників сфери послуг.

Престижними вважаються ті професії, які мають високий суспільний статус, користуються впливом і повагою у суспільстві. З одного боку, престиж професії залежить від рівня складності й відповідальності праці, а з іншого боку, від затребуваності спеціалістів на ринку, що визначається як макроекономічною ситуацією в регіоні, так і соціально-політичною кон’юнктурою. Але все частіше основним показником престижності професії є її оплачуваність.

Як виявилось, найпрестижнішою на сьогодні є професія програміста або IT-спеціаліста. І в цьому нема нічого дивного, адже айтішники добре затребувані на ринку праці. У 2012 році, за даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, на одну вакансію претендував усього лише один пошукач. Крім цього, робота програмістів високо оплачується: середня зарплата у сфері інформаційних технологій складає близько 15 000 грн.

Друге місце зайняли керівники і директори, обігнавши на одну позицію юристів, адвокатів і прокурорів. Незважаючи на високу конкуренцію (у Києві 8 осіб на місце), посада керівника не припиняє бути однією із найбільш престижних і бажаних.

На думку 18% опитаних, бути підприємцем або бізнесменом не менш престижно. А ось замикають ТОП-5 найбільш престижних професій архітектори.

Крім цього, до десятки увійшли банкіри, лікарі, льотчики або космонавти, інженери в різних галузях, а також економісти і фінансисти.

Непрестижність професій обумовлюється не тільки низькою оплатою праці, але й складними або специфічними умовами роботи, а також відсутністю соціальних гарантій. Список найменш престижних професій очолюють водії і таксисти (такої думки притримується кожен четвертий офісний співробітник). Ще чверть «білих комірців» вважає непрестижними робочі професії (сантехнік, токар, слюсар і т.д.). На третьому місці — робота в сфері послуг (повар, перукар, працівник торгівлі, офіціант та інші).

Заслуговує на увагу те, що професія вчителя, одна з найбільш незамінних у суспільстві, займає четверту позицію за непрестижністю. Замикають першу п’ятірку рейтингу непривабливих професій військовослужбовці й міліціонери.

До десятки також потрапили державні службовці, менеджери з продажів, будівельники, фермери й наукові співробітники. І над цим варто задуматись.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в серпні 2013 року. Загалом було опитано 1770 респондентів (835 жінок і 935 чоловіків).Переглядів: 4125
Поширень: 0