У Вінниці продовжується розвиток інституцій самоорганізації населення. В багатоповерховій забудові – це старші по будинках, а в приватному секторі – квартальні комітети. Їхні роль і функції в певній мірі різняться, але вони єдині в тому, що уповноважені виконувати комунікативну функцію між людьми та органами влади чи підприємствами, які надають послуги, і відстоювати інтереси мешканців.

Свого часу квартальні комітети в переважній більшості займались лише видачею різних довідок. Сьогодні їхні функції значно розширені, виведені на якісно інший рівень та наділені новими можливостями. З 2007 року, відколи квартальні комітети об’єднались в Асоціацію органів самоорганізації населення, у приватному секторі міста розпочалось каналізування вулиць мікрорайонів, прокладання мереж централізованого водопроводу та асфальтування доріг. А це в свою чергу покращує інфраструктуру територій приватної забудови міста.

Крім того, що квартальні комітети за останні п’ять років повністю перебудували свою роботу, вони разом з Асоціацією органів самоорганізації населення в тому числі покращують умови, в яких працюють комітети, створюючи зручні та комфортні умови для прийому громадян. Першими в нове приміщення переїхали два роки тому квартальні комітети «Тяжилів» та «Надія». Їм допоміг депутат міської ради Ігор Шутак, який був обраний мешканцями мікрорайону Тяжилів. Він сприяв тому, щоб колись орендоване приміщення було відремонтовано та передано в користування двом квартальним комітетам.

Минулого року в нове приміщення на площу Шкільну переїхав квартальний комітет «Добробут». Кімнату для його роботи та прийому мешканців департамент економіки і інвестицій міської ради передбачив в інвестиційній угоді із підприємцем, який будував на цій площі торгівельний центр.

За сприянням депутата міської ради Валентини Вишневської в приміщенні по вул. Щорса, 8, де раніше здійснював прийом громадян квартальний комітет «Добробут», було зроблено ремонт. Тепер там працюють квартальні комітети «Ясний» та «Поділля», останній раніше розташовувався в орендованому приміщенні.

Нещодавно переїхав у більш зручне приміщення і квартальний комітет «Царина». Тепер він розташований по вул. Маяковського, 163.

З 2012 року сторінка асоціації органів самоорганізації населення м.Вінниці з’явилась і в мережі Інтернет. На офіційному сайті Вінницької міської ради можна отримати інформацію про квартальні комітети, часи прийому мешканців головами квартальних комітетів, їхні телефони та адреси, а також дізнатись про діяльність Асоціації ОСН м.Вінниці.Переглядів: 9301
Поширень: 0