Облік тепла в житлових будинках дозволить визначити, де найбільші втрати теплової енергії і яких заходів необхідно вжити, щоб ці втрати зменшити. Про це сказав директор Департаменту систем життєзабезпечення і житлової політики Мінрегіону Сергій кушнір в програмі «Відкрита студія» Українського радіо.

«У нас приблизно 36% будинків в країні обладнано загальнобудинковими лічильниками тепла. До кінця 2014 року цей показник необхідно довести до рівня 45%. За нашими підрахунками, для того, щоб повністю оснастити багатоквартирні будинки загальнобудинковими і поквартирними приладами обліку холодної, гарячої води та тепла, необхідно близько 30 млрд. грн.», - сказав Сергій Кушнір. Він зазначив, що без прогнозних інвестицій реалізувати такі наміри неможливо.

Тому, за словами директора департаменту, сьогодні Мінрегіон напрацював низку законопроектів, прийняття і реалізація яких дасть можливість залучити у галузь інвестиції. Серед них - проекти законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про енергоефективність будівель», «Про відносини власності в багатоквартирному будинку», «Зміни до Закону про енергозбереження». Сергій Кушнір зазначив, що проекти цих законів найближчим часом будуть направлені на розгляд Верховної Ради України.

«Досить багато інвесторів звертаються до нашого Міністерства, вони готові вкладати кошти в енергозбереження, але, зрозуміло, вимагають для цього прозорих механізмів, щоб мати змогу бачити, куди ці кошти йдуть. Зараз ми доволі активно працюємо з німецькими, польськими, австрійськими та іншими фахівцями. Наприклад, німецька сторона готова інвестувати близько 900 млн. євро, але має бути механізм, щоб ці кошти працювали як револьверний метод. Тобто щоб ті кошти, які вдасться зекономити завдяки впровадженню інвестиційних проектів, направляти знову ж таки на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності», - сказав Сергій Кушнір.

Розробляє Мінрегіон сьогодні і механізм фінансування утеплення будинків. За словами директора департаменту, тут Україна в основному використовує досвід Польщі, яка пройшли цей етап дуже швидко і зараз близько 90% будинків у Польщі утеплені. Такого результату їй вдалося досягти, застосовуючи механізм часткового погашення державою тіла кредиту, який мешканці будинку залучали для термомодернізації своєї оселі.

«Все впирається у фінанси. Термомодернізація окуповується приблизно за 15-20 років. Чим менший будинок, тим більший термін окупності. Тому, зацікавити цим інвестора або мешканців складно. Але, очевидно, що поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня має спонукати до дій з енергозбереження», - сказав директор департаменту.Переглядів: 3780
Поширень: 0