23 жовтня набув чинності закон про посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відтак, усі, хто хоче заробити на брудних технологіях підкупу та фальсифікацій, можуть опинитися за гратами.

Міліція нагадує, що тепер підкуп виборців карається семи роками ув\'язнення

Суттєво підвищується відповідальність за розкрадання, приховування або знищення виборчої урни з документами, підсумкового протоколу виборів - до 7-ми років позбавлення волі (ч. 3 ст. 158 КК). Аналогічна відповідальність передбачена за підробку, використання чи зберігання підроблених виборчих документів (ч. 2 ст. 158 КК).

Крім того, встановлюється кримінальна відповідальність не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й тих, хто на це погоджується. Зокрема, визнаються злочинними дії, поєднані з прийняттям пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди на суму, що перевищує 36 грн. 54 коп. (3% від розміру мінімальної заробітної плати) за відмову від участі в голосуванні, голосування на виборчій дільниці більше ніж один раз, голосування за окремого кандидата на виборах або за відмову від голосування, передачу виборчого бюлетеня іншій особі.

За підкуп виборців відповідно до ст.160 КК України посилено відповідальність до семи років ув’язнення.

За словами начальника УМВС України у Вінницькій області Ігоря Моренця, жоден факт порушення закону в ході проведення виборів не залишиться поза увагою міліції. В обласному управлінні внутрішніх справ та районних підрозділах міліції оперативні штаби та робочі групи в цілодобовому режимі забезпечують швидке реагування на будь-які порушення виборчого процесу.

Налагоджена співпраця з представниками громадських формувань, які спільно з працівниками міліції охоронятимуть правопорядок на дільницях. Міліція розраховує на підтримку громадського активу області і пересічних громадян для проведення виборів в рамках закону.

Інформацію про порушення громадяни можуть повідомляти цілодобово на номер оперативного штабу УМВС 59-30-45 та на «102».

На сьогодні в органи та підрозділи внутрішніх справ Вінниччини надійшло 109 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Відкрито 8 кримінальних проваджень, на правопорушників складено 3 адмінпротоколи. За рештою звернень проводяться перевірки.Переглядів: 2795
Поширень: 0