Концерн Поділля

Вінницькі підприємці дедалі більше уваги приділяють зовнішньому вигляду прилеглої до магазину чи офісу території. Минулого року вони встановили біля своїх закладів 211 декоративних вуличних світильників, 118 велопарковок, 75 дошок​ оголошень та 64 типових аншлагів. У такий спосіб бізнес робить свій внесок у розвиток міського простору Вінниці. В цьому році підприємці будуть здійснювати благоустрій вже відповідно до нових правил, затверджених минулого року, які передбачають комплексний підхід до впорядкування території.

Щороку вулиці обласного центру помітно змінюються – стають охайнішими і сучаснішими. Городяни інколи і не помічають поступових перетворень, але про це говорять гості міста і вінничани, які переїхали до інших міст чи країн, і добре пам’ятають, якою була Вінниця, коли вони її покидали. До таких змін привів системний підхід до розвитку міського простору. З одного боку міська влада проводить ремонт і реконструкцію доріг, тротуарів, наповнює вулиці сучасними елементами благоустрою, покращує озеленення та зовнішнє освітлення, з іншого боку – створює програмні документи, які регулюють та систематизують розвиток міського простору, що в майбутньому створить особливий та неповторний стиль міста.

Вже кілька років поспіль разом із комунальними службами покращенню естетичного вигляду вулиць міста сприяють і підприємці, які намагаються створити особливу атмосферу біля своїх магазинів та офісів, що позитивно впливає на підвищення оцінки їхніх закладів людьми. У такий спосіб вони також й демонструють зростання культури ведення бізнесу, адже дбають і про те, щоб вінничанам було приємно не лишу відвідувати, але й знаходитись біля їхнього закладу.

Серед додаткових елементів благоустрою підприємці встановлюють біля магазинів, кафе та офісів додаткове освітлення. Торік в місті з’явилось більше двохсот таких декоративних ліхтарів. Традиційними біля комерційних закладів стали й дошки оголошень, які дозволили значно зменшити кількість об’яв на стовпах, деревах, парканах та будівлях. Минулого року з’явилось ще 75 таких дощок оголошень.

Підтримали підприємці й ініціативу міської влади розвивати велосипедний рух в обласному центрі і долучились до створення відповідної інфраструктури. Щоб велосипедистам було зручно залишити свій транспортний засіб біля магазину, підприємці почали досить активно встановлювати біля своїх закладів велопарковки. Лише за 2014-й їх кількість у місті зросла ще майже на 120 штук.

А вже цього року у місті буде апробовуватись нова система виконання підприємцями благоустрою прилеглої до їх закладів території, яка передбачена у новому Порядку здійснення суб’єктами господарювання благоустрою території Вінниці, прийнятому торік. Цей документ передбачає комплексний підхід до впорядкування території біля магазинів і офісів, який повинен враховувати гармонійне поєднання із сусідніми об’єктами.

«Ми хочемо позбутися ситуації, коли на невеликому відрізку вулиці є різні види, форми та кольори лавочок, ліхтарів, плитки, урн тощо. Тому основною новацією порядку є комплексний підхід до благоустрою. Міська влада сьогодні пропонує не локальне вирішення питань благоустрою певних територій в кожному конкретному випадку, а необхідність розробки комплексної схеми благоустрою в межах одного кварталу (від вулиці до вулиці) або, як мінімум, – в межах одного будинку»,– каже головний архітектор міста Олександр Рекута.​Переглядів: 2865
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр