Днями у Вінниці відбувся семінар-тренінг для регіональних журналістів на тему «Тарифна реформа для досягнення енергетичної незалежності України».

Із виступами на тему: «Програми соціального захисту найуразливіших верств населення у регіоні» виступили заступник директора Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Наталя Остапенко, старший консультант з питань енергетики Міжнародного Банку Реконструкцій та Розвитку, доктор економіки Борис Донов.

Розпочинаючи семінар Борис Донов зазначив: «Стабільна і доступна енергія є основою енергетичної незалежності. Перш ніж ініціювати зміни в енергетичному секторі задля вирішення проблем стабільності у доступності енергії, слід відповісти на ряд важливих питань. А саме: чи достатньо стабільним є енергетичний сектор у нинішньому вигляді? Чому потрібні зміни у секторах постачання газу і теплової енергії? Як держава захищає вразливі групи населення та підтримує доступність енергії? Саме ці актуальні насьогодні питання стають на шляху до енергетичної незалежності нашої країни».

На Вінниччині відбувся семінар на тему: «Тарифна реформа для досягнення енергетичної незалежності України»

За допомогою слайд-шоу Борис Донов продемонстрував присутнім вплив викривленого ціноутворення на енергетичну безпеку України. Так, за його словами, викривлене ціноутворення призводить до значних втрат для економіки країни та здебільшого іде на користь багатому, а не соціально вразливому населенню. Проте субсидії та програми компенсації забезпечать доступність газу та теплової енергії для найуразливіших верств населення.

У свою чергу Наталя Остапенко поінформувала про  зміни, які сталися в порядку надання житлових субсидій. А саме, згідно змін: комісії позбавили права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла; передбачено враховувати дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які зареєстровані на житловій площі і декларують відсутність доходу, або доходи яких менше прожиткового мінімуму; субсидія надається одному із зареєстрованих членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок; субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюється та ін.

За її словами розмір обов’язкової частки плати за житлово-комунальні послуги для отримувачів субсидії. Протягом 2014 року по області субсидію отримувало 95,6 тис. сімей, в тому числі на ЖКП 68,1 тис. сімей, а також на тверде паливо та скраплений газ 27,5 тис. сімей. Сума коштів на зазначені цілі склала 78,0 млн грн.

«Варто відмітити, що за січень поточного року за призначенням субсидії звернулось 5,2 тис. сімей, сума призначень становить 21,8 млн грн. Наразі вже профінансовано 12,7 млн грн», - зазначила Наталя Остапенко.

 Переглядів: 2184
Поширень: 0