З початком опалювального сезону зростає кількість нещасних випадків та аварій, пов’язаних з неправильною експлуатацією чи монтажем систем опалення. А також – пошкодженням димових та вентиляційних каналів житлових будинків. Щоб цього не трапилося, працівники спеціалізованих підприємств постійно проводять відповідні перевірки. Так, цього року було перевірено майже 170 тисяч димових та вентиляційних каналів, з них більш ніж 7 тисяч експлуатуються з порушеннями або зруйновані.

Переважна більшість аварій та нещасних випадків при використанні газу в побуті трапляється під час опалювального сезону. У листопаді-грудні різко зростає кількість пожеж в житловому секторі через необережне поводження з вогнем, порушення правил користування обігрівальними приладами.

«Деякі власники квартир у багатоповерхових панельних будинках виламують перестінки між приміщенням кухні та комори, збільшуючи таким чином площу кухні. А у цих простінках проходять спільні з іншими квартирами інженерні мережі, вентиляційні канали та шахти. Як результат, люди позбавляють запроектованої вентиляції своїх сусідів з нижніх поверхів та наражають на небезпеку мешканців всього будинку. Тому що у разі витоку газу метану, який вдвічі легший за повітря, він накопичується в одному місці, не маючи можливості по вентиляційному каналу вийти назовні, і може вибухнути. Також до отруєння мешканців квартири чадним газом може призвести встановлення на кухні чи у санвузлах витяжної вентиляції з примусовим електровентилятором», - розповідає заступник директора департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Сергій Гречанюк.

Крім того, до нещасних випадків може призвести самовільне встановлення або заміна газових приладів. Порушуючи такі елементарні правила, люди ризикують своїм здоров’ям і життям.

У Вінниці відбуваються регулярні перевірки квартир вінничан щодо дотримання Правил безпеки систем газопостачання, проводяться роз’яснювальні роботи. Це дещо покращило розуміння людей того, що подібні дії із вентиляційними каналами можуть бути небезпечними і навіть можуть призвести до смерті. Проте деякі вінничани не бажають цього розуміти та не впускають у свої квартири фахівців, які здійснюють такі перевірки.

«Я хочу наголосити на необхідності допуску працівників спеціалізованих підприємств для обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та перевірки димових та вентиляційних каналів житлових будинків. Адже від цього залежить здоров’я і навіть життя вінничан. Спеціалісти, які приходять перевіряти системи, повинні пред’явити своє посвідчення», – каже Сергій Гречанюк.Переглядів: 3137
Поширень: 0