З початку цього року у місті зареєстровано 13 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Ще сім перебувають у стадії оформлення документів. Загалом у Вінниці наразі діє 395 ОСББ, жителі яких самостійно приймають рішення щодо того, які організації обслуговуватимуть їхню багатоповерхівку. Про це, зокрема, сьогодні йшлося під час засідання виконкому.

Протягом останніх років процес створення об’єднань співвласників багатоповерхових будинків у Вінниці значно активізувався. Перше ОСББ було зареєстроване у 1996 році і до 2008-го у місті щорічно з’являлося до 10 таких об’єднань. Після створення у складі виконавчих органів міської ради відділу по розвитку ОСББ, їхня кількість почала зростати.

Зараз у Вінниці діє 395 ОСББ, з яких 42 створено у минулому році (у 2014 – 37). З січня по сьогоднішній день зареєстровано 13 об’єднань та ще 7 на реєстрації. У Вінниці вже 105 будинків ОСББ приватизували прибудинкову територію, і за звітний період три будинки оформили територію.

«Протягом 2015 року було проведено 83 інформаційних зборів з мешканцями житлових будинків. Також надано 937 консультацій ініціативним групам щодо переваг, порядку створення та поточної діяльності ОСББ», – каже в.о. директора департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман.

На базі Ресурсного центру підтримки ОСББ було проведено семінари для ініціативних груп та діючих голів об’єднань щодо енергоефективності у будинках, якісної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання, димових і вентиляційних каналів та ліфтового господарства тощо. Крім того, на базі Вінницького національного технічного університету відбулося навчання голів ОСББ та старших будинків, по курсу «Управитель житлового комплексу». За 2015 рік навчання пройшли 50 людей, кожний з яких отримав відповідні посвідчення.

«Також за звітний період бралась участь в реалізації державної програми енергоефективності, метою якої є кредитування ОСББ для виконання заходів по модернізації житлових будинків. У результаті проведеної роботи три будинки, в яких створено ОСББ взяли участь в даній програмі та отримали відповідні кредитні ресурси на впровадження ефективних заходів. За звітний період у нас один будинок виконав за рахунок кредитних ресурсів заміну вікон і отримав фінансову підтримку з міського бюджету в розмірі 17 тисяч гривень. За рахунок коштів міського бюджету, тобто без співфінансування, в будинках ОСББ виконувався капітальний ремонт. За звітний період – це 15 будинків і в сумі майже три мільйони гривень», – каже Роман Фурман.

Серед завдань, які стоять перед ресурсним центром на 2016 рік – продовжити участь в реалізації державної програми енергоефективності щодо кредитування ОСББ для виконання заходів з термомодернізації будинків. Продовжити проведення семінарів та тренінгів на базі Ресурсного центру із залученням відповідних фахівців для ініціативних груп мешканців, старших по будинках та діючих голів ОСББ. А також – продовження навчання по курсу «Управитель житлового комплексу», проведення інформаційних зборів щодо створення та діяльності ОСББ.

Міський голова Сергій Моргунов акцентував увагу на необхідності належної роботи Ресурсного центру з мешканцями по створенню ОСББ, супроводу створення об’єднань та подальшої і взаємодії. Також він сказав, що наявність у Вінниці інших центрів та організацій створює конкретне середовище, що сприяє підвищенню якості надання послугПереглядів: 2135
Поширень: 0