Нещодавно Уряд України прийняв рішення, яке дозволить громадянам, які не мають офіційної реєстрації у тій квартирі, за яку сплачують комунальні послуги, отримати субсидію. Зокрема, українцям, які не змогли оформити субсидію через відсутність прописки, слід повторно звернутися до органів соцзахисту, оформивши у довільній формі договір оренди житла. Тобто, якщо вінничани є орендарями квартири, а прописані, до прикладу, в іншому місці, вони можуть оформити компенсацію на оплату комунальних послуг за ту квартиру, яку винаймають. Для цього потрібен лише договір про оренду житла із двома підписами - власника житла та орендаря. Про це на своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук написав Міністр соціальної політики України Андрій Рева. 

"Для тих, хто має сумнів, що не отримає субсидію без реєстрації хочу наголосити: субсидія без «прописки» можлива на підставі договору оренди житла.

Громадяни України, які не змогли оформити субсидію через відсутність так званої офіційної «прописки», мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту, оформивши договір оренди житла у довільній формі.

Безповоротна допомога Уряду у сплаті житлово-комунальних послуг - субсидія - оформлюється виключно на зареєстрованих у житловому приміщенні людей. Однак, Уряд пішов назустріч і тим людям, які не мають офіційної реєстрації, але сплачують комунальні послуги.

Відтак, якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність прописки в даному помешканні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла. Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів - власника житла та орендаря.

Такий документ є офіційним підтвердженням права людини на субсидію і повинен братися до уваги місцевими органами соціального захисту населення на користь сім’ї" - написа Андрій Рева.Переглядів: 2760
Поширень: 0