24 січня відбулась прес-конференція, присвячена організації та проведенню в області регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна» - «Благодійна Вінниччина».

Як зазначив голова оргкомітету Дмитро Костирко, добро неможливо переоцінити. Але важливо дякувати за доброчинність. Мабуть, саме тому у проекті «Благодійна Вінниччина» настільки важко визначити переможців. Та водночас – так легко і приємно вшановувати благодійників, що конкурс доброчинців одразу прижився й став традиційним…

- Понад 100 заявок розглянули торік, коли вперше стартував регіональний конкурс «Благодійна Вінниччина – 2015», - розповідає Дмитро Костирко. - Нагородження тоді відбулося у муздрамтеатрі імені Садовського. Без перебільшення це стало подією в області. Тоді усі побачили, що «Благодійна Вінниччина» - це не є піар, а отримання задоволення від процесу робити добро людям, і, тим самим, надихати результатом своєї роботи інших. Це із тих проектів, які викликають публічний резонанс і формують наше культурне та моральне середовище… Так, завжди триває дискусія: чи варто говорити про благодійність? Чи варто відзначати та чи не значить це, що «ми – не скромні». Повірте, нічого це не значить. Треба говорити і треба відзначати. Бо це не тільки сказати, хто - молодець, а показати іншим приклад, як це можна зробити. Окрім того, ніхто ще не відміняв потребу об’єднувати ресурси. Ми не рахуємо: хто скільки витратив на благодійність. Головне - ініціативи людей, які намагаються самі вижити та ще іншим допомогти. Благодійники мають отримувати відзнаки, бачити, що їх роботу помічають і цінують. Вони заслуговують на нагороду конкурсу – благодійного «Оскара» - «Янгола Добра». Це унікальна статуетка із бурштином - спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

Без волонтерів ми жили б гірше… Війна навчила нас ділитися. Благодійне середовище виросло - ми згуртувалися і допомогли державі. Якби не волонтери, то було б значно гірше… І це розуміє вінницька влада, тому й голова облдержадміністрації Валерій Коровій особисто підтримує проект «Благодійна Вінниччина-2016». Адже конкурс має на меті розвивати благодійництво, об’єднувати благодійників і тих, хто їхню допомогу отримує. Та важливо ще й назвати персонально тих людей, які цю допомогу надають.

Регіональний оргкомітет очолив Почесний президент громадської організації «Творці історії» Дмитро Костирко; голова Наглядової ради регіонального конкурсу – голова ГО «Розвиток. Розвиток» Ірина Борзова; голова Ділової ради – голова благодійного фонду «Допомоги онкохворим дітям», директор з розвитку громадської організації «Соціальний центр МХП» Лариса Білозір, голова Медіа ради – журналіст Оксана Пустовіт. Заявки приймають до 19 лютого.

Заявки на участь у регіональному конкурсі «Благодійна Вінниччина» уже можуть подавати доброчинні організації, волонтери, соціально відповідальний бізнес, фізичні особи-благодійники, які базуються і здійснюють свою діяльність у Вінницькій області (окрім органів місцевого самоврядування, органів державної влади та політичних партій).

Оголошено регіональний етап національного конкурсу «Благодійна Україна»

Переможців визначатимуть в десяти основних і чотирьох спеціальних номінаціях, встановлено п'ять спеціальних відзнак:

 • Благодійник: компанія – великий бізнес.
 • Благодійник: компанія – середній бізнес.
 • Благодійник: малий бізнес (в т.ч. фізична особа – підприємець).
 • Благодійник: фізична особа.
 • Благодійник: загальноукраїнський (в тому числі міжнародний) благодійний фонд (організація).
 • Благодійник: регіональний благодійний фонд (організація).
 • Благодійник – неурядова організація.
 • Благодійник: дитяча або молодіжна організація (спільнота).
 • Народний благодійник.
 • Благодійна акція (проект, програма) року.

Спеціальні номінації:

 • Ефективне використання благодійної допомоги.
 • Благодійність у медіа.
 • Інновації в благодійності.
 • Благодійник: допомога з-за кордону.

Навколо нас є багато людей, які роблять добрі справи, допомагають ближнім. Вони роблять це від чистого серця і часто не отримують навзаєм навіть простого «Дякую».

Ви особисто робите добрі справи або знаєте людей, групи, організації, які займаються благодійністю?

Подайте заявку на конкурс «Благодійна Вінниччина - 2016», який проходитиме у рамках національного – «Благодійна Україна».

Форму заявки можна скачати за посиланням. Заповнену заявку та додаткові до неї матеріали в електронному вигляді необхідно надіслати на адресу: [email protected] до 19 лютого 2017 року.

Добро перемагає!Переглядів: 2033
Поширень: 0