Концерн Поділля

І, на перший погляд, безневинний бізнес продажу весняних квітів та черемші (цибуля ведмежа) несе за собою значні негативні наслідки для природи. Обсяги торгівлі ними іноді набувають просто злочинного характеру, а тому необхідно нагадати, що занесені до Червоної книги України види рослин, підлягають особливій охороні на всій території України, тобто за будь-яких обставин збір в природі та торгівля ними заборонені і до того ж караються законом.

В період таких масових торгівель Державна екологічна інспекція у Вінницькій області організовує проведення операції «Первоцвіт». До рейдових перевірок залучаються працівники МВС, обласного управління лісового та мисливського господарства, а також ЗМІ та громадськість. В свою чергу інспектори, виявивши порушення природоохоронного законодавства, складатимуть протоколи про адміністративні правопорушення і передаватимуть їх на розгляд відповідним судовим органам.

Згідно такс для обчислення розміру компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, з числа видів занесених до Червоної книги України, порушникам доведеться сплатити заподіяну природі шкоду за кожну трав’янисту рослину від 9 до 15 гривень. Крім того, нагадаємо, що відповідно до ст. 90 КУпАП знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 510 грн. і на посадових осіб – від 510 до 850 грн. з конфіскацією незаконно добутого.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області звертається з проханням до всіх громадян – проявити свою екологічну свідомість та допомоготи спеціалістам екологічної інспекції зберегти такі прекрасні дари природи.

Пам’ятайте, купуючи букетики первоцвітів, ми стимулюємо продавців-порушників до ще більшого збору цих рослин у наступні роки, адже є попит – є і пропозиція. А до 8-го березня жінкам буде не менш приємно отримати придбаний у магазині горщик із декоративними крокусами чи гіацинтами. Тільки наша особиста відмова від купівлі зникаючих квітів дасть їм шанс рости і квітувати щовесни.


Переглядів: 2943
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр