Протягом останніх років в Україні відмічається зростання кількості аварій і нещасних випадків. Це пов’язане з неправильною експлуатацією чи монтажем систем опалення, пошкодженням димових та вентиляційних каналів житлових будинків. Щоб цього не трапилося, у Вінниці працівники спеціалізованих підприємств постійно проводять відповідні перевірки. При цьому, спеціалісти повинні пред’явити своє посвідчення.

Трапляється, що люди самі наражають себе та інших на небезпеку, втручаючись у роботу вентиляційних каналів. Наприклад, деякі власники квартир у багатоповерхових панельних будинках виламують перестінки між приміщенням кухні та комори, бажаючи таким чином збільшити площу кухні. А у цих простінках проходять спільні з іншими квартирами інженерні мережі, вентиляційні канали та шахти. У такому випадку люди позбавляють запроектованої вентиляції своїх сусідів з нижніх поверхів та наражають на небезпеку мешканців всього будинку.

Адже у разі витоку газу метану, який вдвічі легший за повітря, він накопичується в одному місці, не маючи можливості по вентиляційному каналу вийти назовні, і може вибухнути.

Також до отруєння мешканців квартири чадним газом може призвести встановлення на кухні чи у санвузлах витяжної вентиляції з примусовим електровентилятором. А також – самовільне встановлення або заміна газових приладів. Порушуючи такі елементарні правила, люди ризикують своїм здоров’ям і життям.

У нашому місті проходять регулярні перевірки квартир вінничан щодо дотримання Правил безпеки систем газопостачання, проводяться роз’яснювальні роботи. Це дещо покращило розуміння людей того, що подібні дії із вентиляційними каналами можуть бути небезпечними і навіть можуть призвести до смерті. Проте деякі вінничани не бажають цього розуміти та не впускають у свої квартири фахівців, які здійснюють такі перевірки. А допускати працівників спеціалізованих підприємств для обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та перевірки димових та вентиляційних каналів житлових будинків потрібно. Адже від цього залежить здоров’я і навіть життя вінничан. Спеціалісти, які приходять перевіряти системи, повинні пред’явити своє посвідчення.Переглядів: 1569
Поширень: 0