Голова комісії Володимир Дудка розповів про ситуацію у вітчизняній медицині, а також про реформи, які партія має намір впровадити в цій сфері.

Голова комісії Володимир Дудка«Необхідно фінансувати профілактику захворювань, розвиток інституту сімейних лікарів та амбулаторне лікування, а сьогодні більшу частину бюджетних коштів отримують стаціонари. Запобігти захворюванням набагато простіше, ніж потім лікувати», – заявив Дудка.

За словами партійця, головна проблема вітчизняної системи охорони здоров\'я полягає в неправильному підході до її фінансування. «Бюджетні кошти витрачаються неефективно, адже їх розподіл відбувається залежно від кількості ліжко-місць у лікарні», - сказав Дудка. Для того щоб кошти не розпорошувалися, в партії пропонують виділити медичні установи в неприбуткові підприємства з укладенням контрактних відносин між ними та органами місцевого самоврядування. Це дозволить налагодити контроль рад за цільовим використанням фінансових ресурсів і спрямовувати кошти на реальні потреби громадян.

На думку Володимира Дудки, перекіс у фінансуванні привів вітчизняну систему охорони здоров\'я до катастрофічного стану, про що свідчить низька тривалість життя українців та висока смертність. «За кількістю дитячих смертей Україна перебуває на 161 місці, за рівнем смертності в цілому – на 224-му, поступаючись таким країнам, як Зімбабве, Гвінея-Бісау, Буркіна-Фасо», – повідомив Дудка.

Експерти партії також наголошують на необхідності збільшення бюджетних відрахувань на медицину. «В останні роки фінансування системи охорони здоров\'я в Україні ледь перевищувало 3,5% ВВП країни. ВООЗ вважає такий рівень фінансового забезпечення критичним. Тоді як середньоєвропейський показник досягає 6-7% від ВВП», – сказав експерт.

Крім того, в «Сильній Україні» вважають, що необхідно оптимізувати кількість стаціонарів та спеціалізованих клінік.
У цілому, за словами Володимира Дудки, стратегія «Сильної України» з реформування української системи охорони здоров\'я передбачає впровадження загальнообов\'язкового медичного страхування, підвищення престижності праці лікарів, поліпшення якості медицини в сільській місцевості. Він також додав, що одним із головних завдань «Сильної України» є створення умов, у тому числі і фінансових, щоб випускники вишів були зацікавлені працювати лікарями. «Згідно з чинним законодавством, зарплата медика має закладатися в бюджеті на рівні зарплат у промисловості. Не треба нічого придумувати. Навіть якщо просто виконувати законодавство, то бюджетні витрати на зарплату лікарів мають зрости вдвічі», – відзначив експерт.


Переглядів: 2635
Поширень: 0