Виставкова діяльність є однією з найдинамічніших сфер сучасної світової економіки, оскільки вона відіграє важливу роль у пропаганді нових технологій та нових видів продукції, у зміцненні внутрішньої торгівлі, стимулює закріплення позитивних структурних змін в економіці, сприяє науково-технічному та технологічному оновленню вітчизняного виробництва.

Про свою діяльність у 2010 році перед органами державної статистики у Вінницькій області прозвітувало 2 організації – Вінницька торгово-промислова палата та фірма «Регіон» (вони є організаторами виставок).

Виставковими організаціями області протягом минулого року було проведено 36 виставкових заходів, з яких – 11 виставок та 25 ярмарок. Із загальної кількості заходів 92% мали статус міжрегіональних; 6% – регіональних; 3% – національних (тобто, за участю тільки вітчизняних фірм).

Джерелами фінансування переважної більшості (35, або 97%) виставкових заходів була комерційна діяльність. Разом з тим за участю обласного бюджету у м.Києві відбулася 1 виставка «Барвиста Україна» як презентація Вінницької області на всеукраїнському рівні.

Більша половина заходів за тематикою відносилася до універсальних; кожний третій захід – до галузевих (спеціалізованих); інші – до багатогалузевих. Всі проведені у 2010 році виставкові заходи мали зацікавити як фахівців, так і широке коло відвідувачів.

36% виставкових заходів відносилися до тематичного напрямку «Текстиль, одяг, взуття; товари із шкіри; біжутерія і відповідне обладнання»; 14% проведено за тематикою «Промисловість, торгівля, наука і техніка, побутові послуги і відповідне обладнання»; 11% – за тематикою «Культура; мистецтво, антикваріат, колекціонування; музика; фото, кіно, телебачення; книги, бібліотека»; також 11% – за напрямком «Сільське, лісове та паркове господарство, виноградарство, садівництво; відповідне обладнання».

Виставкові заходи протягом року відвідало 259,4 тис. осіб. Середня тривалість виставок та ярмарок у 2010 році становила близько 4 днів.


Переглядів: 2554
Поширень: 0