Автомобільний парк Вінниччини станом на 15 грудня 2010р. нараховував трохи більше 247 тисяч автомобілів. Автомобілі, які є особистою власністю мешканців області становлять 89% всього автопарку області. Їх загальна кількість становила майже 221 тисячу і в порівнянні з попереднім роком збільшилась на 2%. У структурі транспортних засобів населення області найбільша частка припадає на легкові автомобілі – 85%, і в порівнянні з попереднім роком вона зросла майже на 2 відсоткових пункти.

У середньому на 1000 осіб постійного населення області припадає 120 одиниць легкового автотранспорту. По цьому показнику область у минулому році посідала 19 позицію серед регіонів України.

За останні роки зріс попит на автомобілі закордонного виробництва. Питома вага цих автомобілів у порівнянні з 2009 роком зросла з 31% до 40%. Серед іномарок лідерство в нашій області утримують легковики марки “Опель”, “Фольксваген”, “Мерседес”, “Форд”, “Шкода” та “Тойота”.

Парк автобусів населення області нараховує 3,5 тис. одиниць, і більше ніж наполовину (55%) представлений транспортними засобами закордонного виробництва, серед яких половина – це автобуси марки “Мерседес”. Серед автобусів вітчизняного виробництва переважають автобуси марки ГАЗ-32213 (“Газель”) та модифікації, ПАЗ усіх модифікацій, РАФ-2203 та модифікації – усі рівномірно по 20%.

Парк вантажних автомобілів населення області нараховує 23 тисячі транспортних засобів. У структурі вантажного парку по типу кузова переважають бортові та спеціальні автомобілі – їх дві третини, а самоскиди становлять трохи менше 27%.

Крім того, в особистій власності населення області знаходиться майже 22 тисячі причепів до легкових автомобілів, 3 тис. причепів до вантажних автомобілів та 2 тис. напівпричепів.

Жителі області є власниками 6 тисяч мотоциклів вітчизняного виробництва та майже 2 тисячі – закордонного виробництва.


Переглядів: 3860
Поширень: 0