Олександр Макаров, вчитель фізкультури ФМГ № 17, голова обласного відділення всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», став автором шкільного модулю «Туризм». Саме його уже затвердило Міносвіти і взяло за стандарт для проведення уроків у школах України. За програмою раніше працювали учні 5-9-х класів. У нинішньому навчальному році до них долучилися 10 й 11 класи.

- Особливість програми у тому, що усі ставки зроблено на спортивний туризм, - розповідає Олександр Макаров. - Це дуже важливий вид спорту, який формує і привчає до здорового способу життя, люди вчаться виживати у екстремальних умовах.

Наразі у школі № 17 працюють два спецкласи, де замість звичайних уроків фізкультури діти опановують ази туризму. Це єдині не тільки у Вінниці, а й області спецкласи. Що ж до запровадження туризму у інших школах Вінниці, то, на думку фахівця, проблема тут не стільки у матеріальній базі, як у нестачі спеціалістів:

- Раніше туризм був на рівні і хобі, а тому його не викладали у інститутах, - продовжує він. - Звісно, бюджетом не передбачені кошти на придбання спорядження для учнів, і його купують батьки. Але ті, хто зацікавлений, щоб діти були здоровими, знайдуть все необхідне. На жаль, зараз така гіподинамія, що діти помирають вже навіть не на уроках фізкультури, а й на математиці!


Переглядів: 3673
Поширень: 0