Про основні завдання щодо організації якісного літнього оздоровлення дітей та підлітків йшлося на селекторній нараді під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Любові Спірідонової, яка відбулася 18 травня.

Любов Спірідонова підкреслила, що основні три позиції у сфері оздоровлення - це укріплення здоров’я дітей, запобігання бездоглядності та створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей дитини. А також проінформувала, що під час літніх канікул в області працюватиме 796 оздоровчих закладів різних типів. Планується зберегти мережу позаміських оздоровчих закладів: працюватимуть 20 дитячих стаціонарних заміських оздоровчих закладів, 3 дитячих санаторії, 735 таборів з денним перебуванням.

У 2011 році нам необхідно оздоровити дітей не менше, ніж у минулому році, а це - 91 тисяча дітей шкільного віку. Тому Любов Спірідонова дала доручення заступникам голів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення взяти під особистий контроль забезпечення якісним оздоровленням та відпочинком дітей на рівні минулого року.

Щодо фінансового забезпечення літньої оздоровчої кампанії, то Любов Спірідонова зазначила, що з різних джерел фінансування планується залучити 59 млн. грн., у тому числі близько 23 млн. з державного бюджету, майже 3 з половиною млн. - з обласного бюджету, більше 10 млн. грн. - з бюджетів районів та міст області. А також планується залучити 17 млн. грн. позабюджетних коштів.

Щодо оздоровлення дітей, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, то Любов Спірідонова відмітила, що у 2011 році на оздоровлення цієї категорії дітей з державного бюджету планується використати близько 16 млн. грн. Діти будуть оздоровлюватись в санаторіях, розташованих в АР Крим, Одеської, Хмільницької, Херсонської, Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Рівненської, Львівської, Полтавської областях. Серед санаторіїв Вінницької області – санаторій «Авангард» Вінницької області.

На оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки за рахунок коштів Міністерства освіти і науки України у 2011 році планується виділення коштів на рівні минулого року, а в у 2010 році області виділено 401 тис. 600 грн.

На оздоровлення дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села області у 2010 році виділено 1 млн. 468 тис. 900 грн., що дозволило спільно з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та райдержадміністраціями оздоровити 2205 дітей.

У цьому році на оздоровлення однієї дитини цієї категорії можна буде використати 725 грн. Розраховуємо, на те, що в область надійдуть кошти на оздоровлення близько 1800 дітей.

У 2010 році виконавчими дирекціями Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на оздоровлення дітей застрахованих осіб фактично використано 5 млн. 686 тис. грн. і оздоровлено 7208 дітей.

На 2011 рік передбачено 5 млн. 729 тис. грн. (харчування, медичне та культурне обслуговування). Планується оздоровити 7179 дітей.

Щодо фінансування оздоровчої кампанії з обласного бюджету, то Любов Спірідонова зазначила, що у 2010 році було виділено 3 млн. 97 тис. грн. У тому числі 2 млн. грн. для оздоровлення вихованців шкіл-інтернатів та 1 млн. 97 тис. грн. на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Обласним бюджетом на 2011 рік на оздоровлення передбачено 3 млн. 450 тис. 600 грн., з них 1 млн. 300 тис. грн.. – на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та 2 млн. 150 тис. 600 грн. - на оздоровлення дітей, які виховуються у школах-інтернатах обласного підпорядкування.

З бюджетів районів та міст обласного значення на оздоровлення дітей у 2010 році, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки використано 10 млн. 585 тис. грн. У 2011 році планується виділення коштів з бюджетів районів та міст у сумі близько 10 млн. грн. Любов Спірідонова також підкреслила, що як показує досвід, фактично використовується коштів більше, ніж планується на початку літнього оздоровлення.

На селекторній нараді були заслухані виступи керівників обласних структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів центральних органів виконавчої влади України, які сприяють належному організації та проведення на високому рівні літньої оздоровчої кампанії.

Підводячи підсумки селекторної наради, Любов Спірідонова дала доручення районним державним адміністраціям та міським радам міст обласного значення забезпечити своєчасне та у повному обсязі фінансування літнього оздоровлення та відпочинку дітей, створити належні умови для функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, вирішити питання безпеки перевезення дітей на період відпочинку, зокрема, під час проведення екскурсій, а також забезпечити якісне харчування дітей, їх належне медичне обслуговування, державний санітарно-гігієнічний нагляд.


Переглядів: 3009
Поширень: 0