Дитячі омбудсмени звернулись до вінницьких підприємців з проханням посилити контроль за їхніми реалізаторами з тим, аби ті не продавали алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Представник уповноважених з прав дітей Вікторія Коломійчук озвучила це на черговому засіданні Ради підприємців, яке відбулось 29 червня.

У червні дитячі омбудсмени разом із представниками міліції і Центру соціальних служб для сім\'ї, дітей та молоді здійснили рейд по магазинах, які знаходяться по вул. Хмельницьке шосе. Діти намагались купували цигарки, вино і навіть горілку та коньяк в 11 торгівельних закладах, в семи з яких їм вдалось придбати заборонений товар, в решті - продавці відмовились відпускати тютюнові та алкогольні вироби без пред\'явлення паспорту.

На думку дитячих омбудсменів, можливість придбати цигарки та алкогольні напої у магазинах сприяє тому, що підлітки з раннього віку починають знайомитись із шкідливими звичками. Роз\'яснювальної роботи серед школярів щодо популяризації здорового способу життя замало. На думку самих дітей, ситуація б значно покращилась, якби їм не продавали тютюнові чи алкогольні вироби.

Припинити продаж підакцизних товарів дітям можуть самі власники магазинів, вважають вінницькі омбудсмени. Члени Ради підприємців при міському голові погодились із цим і виступили з ініціативою активізувати роботу із колегами, проводити круглі столи на цю тему і навіть підписати Меморандум, який буде підтвердженням позиції усіх вінницьких підприємців щодо особливої уваги до питання продажу таких товарів дітям.

Найбільш практичним і ефективним способом контролю продавців підприємці вважають встановлення відеокамер у магазинах. Таким чином, власники торгових точок зможуть бути певними, що їхні реалізатори не продають напої та цигарки дітям. З боку міської влади незабаром буде прийнято відповідне рішення, яке зобов\'яже усіх власників магазинів встановити відеонагляд.

Окрім цього, уповноважені органи посилять свою роботу по перевірці закладів торгівлі на предмет реалізації забороненої продукції дітям і у разі виявлення такого порушення будуть накладати штрафи. Офіційно зафіксовані такі порушення можуть бути підставою для того, аби позбавити підприємця ліцензії на торгівлю підакцизними товарами. «Взагалі нам не потрібно ні штрафів, ні позбавлення ліцензії, ні інших заходів, які будуть задіяні до підприємця і заважати йому спокійно працювати. Нам потрібно єдине: щоб нашим дітям не продавали цигарки та алкогольні напої у вінницьких магазинах, і ми будемо активно боротись із такими порушеннями», - зазначив на зустрічі міський голова Володимир Гройсман.

 


Переглядів: 3650
Поширень: 0