К.аль-Ганзурі, 1933 року народження, обіймав пост глави уряду Єгипту з 1996 по 1999 роки і користувався великою популярністю і авторитетом. Уряд Ісама Шарафа подав у відставку на фоні народних протестів ще минулої неділі. У своєму зверненні до нації у вівторок ввечері глава Військової ради повідомив, що прийняв відставку уряду Ісама Шарафа, що втратив довіру більшості єгиптян, і доручив міністрам виконувати свої повноваження до формування нового кабінету.

Демонстранти, що знаходяться на площі Тахрір та готуються до масової акції протесту «Останній шанс, або Право полеглих», що призначена на п\'ятницю, вітали рішення про призначення нового прем\'єра феєрверками.

У Єгипті вже майже тиждень тривають антивоєнні акції протесту, центром яких, як і у дні січневого народного повстання, стала Каїрська площа Тахрір. За час сутичок демонстрантів з силами безпеки в районі будівлі МВС загинуло, за офіційними даними, 38 людей, постраждали до 4 тисяч. Акції на підтримку Тахрір проходять у всіх великих містах в єгипетських провінціях.

У Єгипті 28 листопада має пройти перший тур парламентських виборів. Спостерігачі побоювалися, що голосування може не відбутися через вкрай неспокійну ситуацію у сфері безпеки, проте військова влада в четвер підтвердила проведення голосування у встановлені терміни


Переглядів: 1743
Поширень: 0