Концерн Поділля

Норвезький терорист Андерс Брейвік, жертвами якого стали 77 людей, не може постати перед судом за станом здоров\'я. Психіатрична експертиза визнала його неосудним.

Офіційна доповідь лікарів очікується найближчим часом, однак витоки з неї вже потрапили до норвезьких ЗМІ.

Висновок про стан Брейвіка складали два психіатри – Тургейр Хасбі і Сінне Серхейм. Вони провели 12 зустрічей з обвинуваченим, і проаналізували більше 130 годин допиту.

Суд над Брейвіком призначений на 16 квітня 2012 року.

За висновком медиків, Брейвік може уникнути в\'язниці і буде змушений проходити лікування в психіатричній лікарні. Якщо в момент злочину людина була в ненормальному психічному стані, вона не може бути покарана згідно з кримінальним кодексом.

32-річний Брейвік перебуває під арештом з 22 липня, коли він здійснив теракт в Осло та влаштував стрілянину на острові Утойя.

Тоді 8 людей загинули в результаті вибуху замінованого автомобіля в Осло і ще 69 (більшість з яких - підлітки) стали жертвами Брейвіка на острові Утойя, де він холоднокровно розстріляв учасників та гостей молодіжного табору правлячої Норвезької робочої партії.

Нещодавно на суді Брейвік зізнався в інкримінованих йому вбивствах, але відмовився визнавати кримінальну відповідальність за них: за його словами, влаштована ним бійня була необхідна для того, щоб "врятувати Норвегію і Європу від мусульман і мультикультуралізму".


Переглядів: 2115
Поширень: 0

Меблі для дому - ПетроЦентр