Держтуризмкурортів хоче штрафувати на суми до 2 тисяч гривень готелі за подання недостовірної інформації щодо відповідності об\'єкта туристичної інфраструктури.

Така норма міститься в проекті закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері використання категорії об\'єкта туристичної інфраструктури", розробленому Держтуризмкурортів і оприлюдненому на його сайті.

Крім того, відомство пропонує штрафувати посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, за неправомірне використання знака категорії об\'єкта туристичної інфраструктури в розмірі від 40 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в даний час законодавство України не передбачає персоніфіковану відповідальність за незаконне використання категорії об\'єкта туристичної інфраструктури. Прийняття вищезазначеного документа сприятиме забезпеченню належного рівня інформованості споживачів та інших замовників послуг розміщення про категорію об\'єктів.

На думку експертів, штрафи за неправдивість інформації по об\'єктах інфраструктури необхідно значно збільшити - до 300-1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5,1 тис. грн - 17 тис. грн), тоді як штраф за неправомірне використання знака категорії об\'єкта туристичної інфраструктури ("зірок") - до 1000-3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн - 51 тис. грн).

Штрафи покликані сприяти появі чесної конкуренції на основі створення більш комфортних умов для туристів, більш точного інформування про якість сервісу об\'єкта.


Переглядів: 1822
Поширень: 0