Знаходиться вона на відстані 600 світлових років і в кілька разів більше Землі. Температура на поверхні цілком комфортна, в середньому плюс 22. Крім того, вчені не виключають, що на планеті може бути вода, а отже, і життя.

Астрономи НАСА виявили планету схожу на Землю. Журналісти вже встигли охрестити її «двійником». На графіку, яку представили вчені, її навіть зображують такого ж блакитного, як Земля, кольору!

Небесне тіло вдалося розгледіти за допомогою телескопа «Кеплер». Він вже більше 1000 днів сканує ділянку неба, на якій близько 4,5 мільйонів зірок. Спектр роботи супутника розташований між сузір\'ями Лебедя і Ліри.

Нову екзопланету, тобто планету, виявлену за межами нашої Сонячної системи, назвали на честь першовідкривача. Її ім\'я Кеплер-22b. Відкриття зафіксовано в Національному управлінні США з аеронавтики і дослідження космічного простору.

Група астрономів, що працюють з телескопом Kepler, і раніше виявляла схожі на Землю планети. Але цього разу вчені вперше підтвердили, що небесне тіло перебуває в «зоні життя». Тобто на такій відстані від зірки, що дозволяє воді залишатися в рідкому стані. Це головна умова для існування життя.

На офіційному сайті Американського космічного агентства опубліковані подробиці. Дослідники кажуть, що планета — великий подарунок для астрономів! І тому їй дали ще й друге ім\'я - «Різдво». На честь прийдешнього свята.

«Величезне щастя, що ми виявили Кеплер-22b всього через три дні досліджень. Вона приблизно в 2 рази більша за Землю. І найголовніше — тепер ми знаємо, що ця планета рухається навколо своєї зірки, яка дуже схожа на Сонце», — розповів провідний науковий співробітник Дослідницького центру імені Еймса в Моффетт-Філді Вільям Борук. Публічно і з гордістю про існування Кеплера-22b вчені повідомили на науковій конференції, що відкрилася в Дослідницькому центрі НАСА імені Еймса (це в штаті Каліфорнія).

Чи справді на поверхні небесного тіла є вода, поки тільки здогадки. Ось, що відомо з формулюванням «практично точно».

Планета розташована на відстані 600 світлових років від Землі. Її радіус становить близько 2,4 земного. Тобто небесне тіло більше Землі. Планета так само має сонце. Воно, правда, трохи менше і холодніше в порівнянні з нашим. Навколо нього Kepler-22b здійснює повний оберт за 290 днів.

Температура на поверхні небесного тіла цілком підходить для проживання. За розрахунками вчених на ній має бути майже «бабине літо», тобто комфортні + 21 за Цельсієм. Саме ці дані і дозволяють зробити висновок, що умови для виникнення життя — найбільш відповідні.

Технологія виявлення наступна. Супутник Kepler при спостереженні за зірками фіксує найменші зміни їх яскравості. Вони можуть свідчити про наявність у зірки — планети, яка, перетинаючи диск світила, відкидає тінь.

Якраз зараз супутник знаходиться в найбільш «урожайному» місці, на межі тієї області, де має бути велика кількість придатних для життя, схожих на Землю планет у нашій Галактиці.

«Протягом останніх двох років Kepler проводив моніторинг однієї й тієї ж ділянки. За цей час в його об\'єктив потрапило понад 100 тисяч зірок», — розповідає експерт Королівського Астрономічного товариства Великобританії Ян Рідпас.

Втім, Кеплер 22b — не єдиний претендент на існування життя у Всесвіті. Усього таких планет-кандидатів зараз — 2 тисячі 326. Більше тисячі в глибинах космосу виявили в останні три роки!

З них 207 за своїми розмірами приблизно такі як Земля. 680 зараховуються до класу так званих планет «супер-Земля» (їх маса значно більше — від двох до десяти земних).

Крім того, виявлено близько 1 тисячу 200 — можливих двійників Нептуна за розмірами. 203 — схожих з Юпітером. І 55 небесних тіл — ще більші.

Однак, з цього списку в «населеній зоні» біля своїх зірок перебувають лише близько 50 планет. З них, за розрахунками астрономів, лише 10 планет належать до «земного типу». І в свою чергу з цієї «золотої десятки» підтверджена поки тільки одна планета — та сама Kepler-22b.

«В принципі це можливо. Якщо зібрати всі сили, всю індустрію Землі, можна створити один гігантський космічний корабель, а такі проекти вже є, можна здійснити 200-річний політ людини, при якому зміняться 3-4 покоління астронавтів», — вважає Володимир Сурдін, старший науковий співробітник Державного астрономічного інституту імені Штернберга.

Чи є життя на Кеплері, чи немає життя на Кеплері — вчені поки точно сказати не можуть. Як і не можуть визначити масу планети і оцінити її щільність, а, значить, і склад.

Одне ясно точно, виявлена ​​планета схожа на нашу рідну Землю більше, ніж будь-яке інше з відомих науці космічних тіл. І це, звичайно, підштовхнуло до міркувань на тему можливого переселення туди людської раси в майбутньому.

З цієї точки зору, єдиним недоліком потенційно придатної для виживання землян планети вважається її віддаленість. Але вивчення — буде продовжено.

Вирішено більш докладно сканувати область «двійника» особливими променями. Сигнал надішле на Кеплер-22b інформацію про Землю і про людей. Хто знає, а раптом нам дадуть відповідь?


Переглядів: 2641
Поширень: 0