Міністерство охорони здоров\'я готується до перебудови систем охорони здоров\'я з метою впровадження страхової медицини, заявив очільник відомства Олександр Аніщенко.

"Організаційно-структурна перебудова системи охорони здоров\'я, фінансово-економічна перебудова систем охорони здоров\'я, ми її готуємо для впровадження страхової медицини", - сказав він, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За словами міністра, закон про соціальне медичне страхування дозволить знизити фінансове навантаження на пацієнта за рахунок коштів страхової компанії.

"У нас в Україні зараз більше шести проектів закону про страхову медицину, і всі вони говорять про те, що страхувати людину повинен, якщо це працездатний громадянин, його роботодавець, а якщо це пенсіонери та діти, то буде страхувати держава", - зазначив чиновник.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що реформування системи охорони здоров\'я в Україні буде передбачати впровадження ефективної страхової медицини.

Ще восени 2011 року перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявляла, що вводити страхову медицину в Україні поки що небезпечно, бо це вдарить в першу чергу по приватному бізнесу, який змушений буде своїм коштом страхувати працівників.

Як повідомлялось, в Україні в 2011 році витрати на медицину були в 10-15 разів нижчими за європейські, і складали 920 гривень, або трохи більше 115 доларів на одного громадянина на рік.


Переглядів: 2300
Поширень: 0