Завдяки новому закону про зайнятість роботодавці мають отримати податкові пільги, працівники - безкоштовне перенавчання, а село – фахівців.

Президент підписав закон "Про зайнятість населення", який має полегшити пошуки роботи та освоєння нових професій. Він вступає в силу з 1 січня 2013 року. За словами першого заступника голови АП Ірини Акімової, перш за все виграє молодь без досвіду роботи, люди передпенсійного віку, батьки, що виховують дітей-інвалідів (роботодавець зазвичай побоюється, що вони багато часу будуть на лікарняному). Ті, хто прийняв на роботу таких людей отримають податкові послаблення - звільнення на рік від єдиного внеску на загальнообов\'язкове держсоцстрахування.

У той же час опозиційний нардеп Ксенія Ляпіна вважає, що бізнес добровільно не піде на такі умови - компаніям вигідно брати працівників з досвідом, хай і на більшу зарплату, ніж за копійки мати з дитиною або студента, віддача від яких невелика. "Влада почне примусово змушувати держструктури набирати певний відсоток таких співробітників, щоб зімітувати, що закон діє", - вважає вона.

Роботодавці бачать у законі деякі нюанси. Усі згодні лише зробити запис в трудову книжку стажиста про роботу. "У нас при стажуванні і зараз виплачується зарплата і вноситься запис у трудову книжку", - повідомили в IT-консорціумі Intecracy Group. Також там підтримують ідею тимчасового скасування соцвнеску - це дозволить компаніям вийти з тіні і захистить інтереси працівників.

"Але не продуманий механізм захисту роботодавців від недобросовісних співробітників. Наприклад, якщо молодий співробітник захоче звільнитися сам протягом року, за нього доведеться сплатити внесок за весь минулий період. Або він може свідомо відмовитися виконувати покладені на нього обов\'язки, знаючи, що не звільнять", - розповіла директор з персоналу великого холдингу Валентина Федорова

Також, на думку кадровиків, не продумана заборона агентствам брати плату з тих, хто шукає місце, щоб позбутися від шахраїв, які продають списки неіснуючих вакансій. За законом повинен платити тільки роботодавець, але вони через агентства шукають дефіцитні професії. Виходить, що тому, хто бажає влаштуватися будівельником або продавцем, стане ніде отримати інформацію. Не багато дасть і заборона вказувати у вимогах до вакансії стать і вік - це лише збільшить навантаження на кадровиків, які все одно візьмуть того, хто їм потрібен, провівши конкурсний відбір.

"Роботодавець враховує потреби співробітника, коли бере його на роботу. Приміром, чоловікові, на забезпеченні якого дружина і дитина, ми не можемо запропонувати низьку зарплату, навіть при малому обсязі роботи - він просто не проживе. А ось студент зможе працювати на невеликі гроші і поєднувати роботу і навчання", - вважають в Intecracy Group.

На думку аналітика МЦПД Олександра Жолудя, великі роботодавці погодяться брати молодь в обмін на такий куш, як економія 41% нарахувань на зарплату, особливо на некваліфіковані і непрестижні роботи. Але через рік, коли пільга закінчиться, можуть запропонувати звільнитися за власним бажанням, адже в такому разі внесок повертати не треба. Базарні торговці ж як і раніше будуть приховувати доходи своїх "наймитів", з ними простіше розраховуватися налом і платити гроші тим, хто перевіряє.Переглядів: 3798
Поширень: 0