На думку більшості українців, образу «СПРАВЖНЬОГО ЧОЛОВІКА» найбільше відповідають брати Клички та Володимир Путін, менше – Віктор Янукович, Арсеній Яценюк та футболіст Андрій Шевченко.

Разом з тим, образу «СПРАВЖНЯ ЖІНКА», на думку опитаних, найбільше відповідають Юлія Тимошенко та Софія Ротару, менше – Ані Лорак, Ангела Меркель, Алла Пугачова та Маргарет Тетчер.

Соціологічна група «Рейтинг» продовжує спеціальний проект «Народний ТОП», який складається з серії досліджень визначення кращих з кращих. Особливість методики полягає у тому, що респонденти не отримують жодних списків чи підказок, люди виражають свою думку виключно за допомогою відкритих питань, називаючи три власні варіанти. У жовтні ми представляємо випуск «Справжні чоловіки та жінки».

Так, згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців назвали б «справжнім чоловіком» серед відомих сьогодні в Україні або за кордоном людей Віталія Кличка (30,1%), а також його брата Володимира Кличка (9,9%) та Президента Росії Володимира Путіна (9,5%).

Дещо менше назвали Президента України Віктора Януковича (6,3%), лідера опозиції Арсенія Яценюка (5,3%), футболіста Андрія Шевченка (5,1%).

Також до першої десятки увійшли українські політики Сергій Тігіпко (2,9%) та Олег Тягнибок (2,6%), а також Президенти Білорусі Александр Лукашенка (2,5%) та США Барак Обама (2,4%).

До ТОП-25 також увійшли: Анатолій Гриценко (2%), Петро Симоненко (2%), Микола Катеринчук (1,9%), Юрій Луценко (1,7%), Михайло Поплавський (1,7%), Дмитро Медведєв (1,7%), Василь Вірастюк (1,6%), Петро Порошенко (1,6%), Богдан Ступка (1,4%), Микола Азаров (1,3%), Ринат Ахметов (1,3%), Володимир Литвин (1,1%), Йосип Кобзон (1%), Олег Блохін (1%), Віктор Ющенко (1%).

Також до 50 кращих (з результатом 0,4-0,9%) увійшли Савік Шустер, Юрій Гагарін, Арнольд Шварценеггер, Володимир Зеленський, Тарас Шевченко, Сергій Бубка, В\'ячеслав Чорновіл, Віктор Пінчук, Влад Яма, Олександр Пономарьов, Володимир Жириновський, Сергій Соболєв, Микола Басков, Ігор Кондратюк, Стас Михайлов, Святослав Вакарчук, Лев Лещенко, Валерій Меладзе, Павло Зібров, Георгій Жуков, Максим Галкін, Брюс Вілліс, Григорій Лепс, Бред Пітт, Ніколя Саркозі.
Всього опитаними були названі 323 чоловіка. Разом з тим близько 32% опитаних не змогли відповісти на питання.

Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних українців назвали б «справжньою жінкою» серед відомих сьогодні в Україні або за кордоном людей екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко (24%), а також співачку Софію Ротару (10,4%).

Дещо менше назвали співачку Ані Лорак (6,2%), федерального канцлера Німеччини Ангелу Меркель (5,2%), співачку Аллу Пугачову (4,2%) та колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Маргарет Тетчер (4,2%).

Також до першої десятки увійшли українські політики Наталія Королевська (3,4%), Таїсія Повалій (3,2%), Анна Герман (2,5%) та Оксана Марченко (2,3%).

До ТОП-25 також увійшли: Інна Богословська (1,9%), Яна Клочкова (1,7%), Руслана Лижичко (1,7%), Валентина Терешкова (1,6%), Наталя Могилевська (1,6%), Анжеліна Джолі (1,5%), Олександра Кужель (1,5%), Ірина Геращенко (1,4%), Тіна Кароль (1,4%), Ніна Матвієнко (1,2%), Наталія Вітренко (1,1%), Ірина Білик (1,1%), Ольга Сумська (1 %), Оксана Білозір (0,9%), Раїса Богатирьова (0,9%).

Також до 50 кращих (з результатом 0,3-0,9%) увійшли Лілія Подкопаєва, Алла Мазур, Ірина Алегрова, Мадонна, Єлизавета ІІ, Хілларі Клінтон, Світлана Лобода, Ірина Акімова, Едіта П\'єха, Ліна Костенко, Ада Роговцева, Ніна Карпачова, Віра Брєжнєва, Руслана Писанка, Наталія Корольова, Вітні Х\'юстон, Лоліта Мілявська, Людмила Зикіна, Леся Українка, Надія Кадишева, Настя Каменських, Євгенія Тимошенко, Валерія, Тамара Гвердцителі, Надія Бабкіна.
Всього опитаними були названі 248 жінок. Разом з тим близько 37% опитаних не змогли відповісти на питання.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші

Вибіркова сукупність: 1200 респондентів

Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,7%

Терміни проведення дослідження: 1 – 11 вересня 2012 р.

Через обмеження вибірки до 1200 респондентів додатковий розподіл на Донбас і Північ не проводився, відповідно макрорегіони були ущільнені до чотирьох:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Черкаська, м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Запорізька, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Харківська, Донецька, ЛуганськаПереглядів: 3038
Поширень: 0