Зазначимо, що у перший День свободи слова в інтернеті 12 березня 2008 організація запрошувала користувачів зайти на свій сайт, щоб висловити протест проти цензури, до якої вдається ряд урядів, і зажадати розширення прав для користувачів інтернету.

Тоді у перелік держав-"ворогів інтернету" потрапили 15 країн. Серед них Білорусь, Туркменістан, Узбекистан, М\'янма, Китай, Куба, Єгипет, Ефіопія, КНДР, Саудівська Аравія, Сирія, Туніс, В\'єтнам та Зімбабве.

У доповіді, яка вийшла в рамках Дня свободи слова в інтернеті в минулому році, "ворогами інтернету" було названо 12 країн, які різними методами обмежують доступ своїх громадян до інформації у мережі. До списку увійшли Білорусь, Бахрейн, М\'янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменистан, Узбекистан і В\'єтнам.

До цього ж списку з 2010 року входить Росія. Укладачі списку зазначили, що в Росії широкого поширення набули кібератаки, спрямовані проти низки інтернет-ресурсів.

Зазначимо, що у цьому році Україна в рейтингу свободи преси від Репортерів без кордонів втратила відразу десять рядків і опинилася на 126-му місці. Експерти пояснили це тим, що рівень насильства щодо журналістів досяг нового піку, а винні залишаються безкарними, що робить вразливими незалежні медіа. У свою чергу, Росія посіла 148-у сходинку, Азербайджан - 156-у, Білорусь - 157-у, Казахстан-160-у.Переглядів: 2148
Поширень: 0