Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла про нововведення під час зовнішнього тестування цього року.

"Цього року очікується посилення контролю над випускниками під час проведення ЗНО, зокрема, щоб вони не використовували мобільні телефони, планшети та інші носії електронної інформації. Будуть створені спеціальні мобільні групи, до складу яких увійдуть, зокрема, представники правоохоронних органів", - заявила Зайцев в інтерв\'ю газеті Сегодня.

За її словами, під час перевірки пунктів проведення тестування будуть використовуватися металодетектори та інше спецобладнання. "Минулого року таких перевірок зазнали близько 35% пунктів проведення тестування. У цьому ж році цифра збільшиться до 70%. Така мобільна група може з\'явитися як до проведення оцінювання, так і на перерві під час тестування", - додала вона.

Роботи тих, кого спіймають з чимось забороненим, будуть анульовані. "І ніякої повторної спроби складання оцінювання не передбачено. Спробувати скласти ЗНО з конкретного предмета людина може лише наступного року. До оцінювання з решти обраних предметів в цьому році вона все ж буде допущена", - заявила Зайцева газеті Сегодня.

Крім того, цього року збільшиться кількість кабінетів з відеоспостереженням, оскільки багато з приміщень обладнані відеокамерами. Зайцева також додала, що цього року на проходження тестування зареєструвалися 322,5 тисяч осіб, чверть з яких - випускники минулих років. Торік пройти оцінювання виявили бажання майже 329 тисяч осіб.

Вона також повідомила, що близько 20% абітурієнтів вирішили проходити тести не українською мовою (кримськотатарська, польська, російська, угорська, румунська і молдавська). "Десятки тисяч обрали російську мову, кілька сотень - угорську. Тестування іншими мовами пройдуть по кілька десятків людей", - заявила представник Центру оцінювання якості освіти.

Зайцева також відповіла на запитання, з яких предметів знання випускників покращилися, а за якими стали гіршими за останні кілька років: "За останні три роки ніяких особливих змін у рівні знань випускників, що складають ЗНО, не спостерігається. Але певна тенденція є: близько 10% людей, які проходять тестування, не дотягують до 124 балів, необхідних для вступу до вищих навчальних закладів".

Нагадаємо, що 1 червня відбудуться шкільні випускні, а 3 червня розпочнеться зовнішнє тестування.Переглядів: 2182
Поширень: 0