- Україна за оцінкою Всесвітньої туристичної організації при ООН займає 9-те місце в Європі за кількістю туристів, що відвідують країну. Ми ставимо за мету до 2022 року вдвічі збільшити, до 50 млн осіб на рік, кількість туристів, що приїдуть до нас. Також особлива увага приділяється розвитку внутрішнього туризму. Для цього до кінця року за участі експертів буде розроблена державна програма, - повідомив під час прес-конференції в Будинку Уряду, презентуючи Концепцію розвитку туризму та курортів до 2022 року Віце-прем\'єр-міністр Олександр Вілкул .

У рамках реалізації Концепції українське законодавство у сфері туризму і курортів буде приведено у відповідність до європейських норм.

  • До 2022 року кількість робочих місць в туризмі має збільшитися в 2,5 раза до 1 млн. робочих місць.
     
  • Також в Концепції розвитку туризму закладено принцип доступності до об\'єктів туристичної та курортної інфраструктури для людей з обмеженими можливостями.
     
  • У Державній цільовій програмі буде передбачено створення системи розповсюдження інформації про туристичні можливості України та підвищення безпеки туристів.

Програма також буде включати заходи з дерегуляції туристичної діяльності, а також вдосконалення статистичної звітності в галузі на основі методики Всесвітньої туристичної організації при ООН (ЮНВТО).

«Важливою складовою розвитку туризму в Україні є взаємодія з іншими країнами. Наприклад, розвиток круїзного туризму в акваторії Чорного моря, організація авіасполучення, організація спільних туристичних маршрутів в прикордонних територіях. Ми запропонували нашим сусідам концепцію: ми партнери в розвитку туристичної галузі. Про це ми будемо говорити на Міжнародному туристичному форумі, що пройде в Києві у жовтні цього року», - відмітив Олександр Вілкул.

10 жовтня 2013 року в Україні буде проведено Міжнародний туристичний форум. У ньому візьмуть участь генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації при ООН Талеб Рафаі, міністри туризму країн Туреччини, Грузії, Росії, Греції, Болгарії, Вірменії, Азербайджану, Албанії, Молдови, Румунії та Сербії. Всі ці країни входять до Організації Чорноморського Економічного співробітництва.

За версією одного з ключових світових туристичних порталів Tripadvisor у рейтингу привабливих туристичних напрямків у 2012 році Київ посів перше місце в Європі і третє у світі. У журналі National Geographic Крим посів перше місце в світі серед «20 місць, які потрібно побачити» у 2013 році. Львів за версією видання Lonely Planet займає друге місце в рейтингу кращих місць для вікенду в Європі.

Цього року ЮНЕСКО включив до списку Світової культурної спадшини дерев’яні церкви Карпатського регіону та Древнє місто Херсонес Таврійський. В грудні 2013 року Україна вперше очікує надання Петриківському розпису статусу Всесвітньої нематеріальної спадшини. В серпні 2013 року в Києві пройде Юнацький Чемпіонат Європи з баскетболу, в 2015 році Україна прийматиме Євробаскет-2015. Також наша країна змагатиметься за право проведення Зимових Олімпійських Ігор 2022 року.

Довідково

У серпні Уряд прийняв Концепцію розвитку туризму та курортів до 2022 року. Кабінет Міністрів України доручив Державному агентству з туризму та курортів до кінця 2013 року розробити Державну цільову програму розвитку туризму та курортів.Переглядів: 3935
Поширень: 0