Віце-прем\'єр-міністр України, секретар Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з баскетболу "Євробаскет-2015" Олександр Вілкул зазначив, що до ЄвроБаскету 2015 в Україні вже будуються нові мультифункціональні арени, які дозволять проводити там змагання з понад 100 видів спорту. Ведеться створення тренувальних майданчиків для збірних країн Європи. Для цього будуть побудовані 5 тренувальних баз (в Дніпропетровській, Донецькій, Одеській, Харківській та Львівській областях), які після проведення турніру будуть передані дитячо-юнацьким спортивним школам, а також 3 тренувальних комплекси в Криму, Карпатах та Києві, які згодом будуть передані українським збірним.

- Україна в серпні успішно провела баскетбольний чемпіонат U16, який ФІБА Європа назвала кращим в історії цього турніру. 22 вересня наша країна прийме естафету у Словенії, і у 2015 році в Україні відбудеться свято спорту світового рівня - ЄвроБаскет 2015, - сказав віце-прем\'єр.

Генеральний секретар ФІБА Європа Каміл Новак зазначив: "Арени у вашій країні мають бути більшими. І навіть справа не в цифрах і масштабах. Я особисто вважаю, що найголовніше – це інтерес уболівальників, наскільки населенню приємно приймати змагання, наскільки задоволені організатори і багато інших чинників. Кілька тижнів тому я був в Україні на U16 чемпіонаті Європи. Турнір пройшов на дуже високому рівні. Сподіваюся, ви зможете також гідно провести і дорослий ЄвроБаскет 2015 року і це стане черговим кроком у розвитку європейського баскетболу".

Довідково:

ЄвроБаскет - міжнародний турнір серед європейських чоловічих збірних з баскетболу, проводиться раз на 2 роки під егідою ФІБА. Перший турнір проведений в 1935 році у Швейцарії. Найбільше (14) разів чемпіонами Європи ставала збірна СРСР, другий показник у збірної Югославії (8 титулів). Чинний володар титулу - збірна Іспанії. Цього року чоловіча національна збірна України з баскетболу вперше у своїй історії потрапила до 12 кращих команд континенту, успішно подолавши перший раунд змагань на 38-му чемпіонаті Європи у Словенії. ЄвроБаскет 2013 проходить з 4 вересня по 22 вересня.

Фінальний турнір чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року відбудеться в шести українських містах - Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Дніпропетровську та Одесі. У турнірі візьмуть участь команди з 24 країн Європи, які протягом 20 днів зіграють 90 матчів.Переглядів: 2845
Поширень: 0