Сьогодні на кордоні з Україною перебуває «угруповання Збройних сил Росії, включаючи резерви, яке налічує особового складу понад 80 тисяч осіб, танків – до 270, бойових броньованих машин – до 180, артсистем – до 380, реактивних систем залпового вогню – до 18, бойових літаків – до 140, ударних вертольотів – до 90 і бойових кораблів та катерів – до 19».

Як наголосив Андрій Парубій, публічно керівництво Росії оголосило, що це планове навчання і впродовж 5 днів ці війська будуть відкликані з російсько-українського кордону, але до сьогодні ці війська не лише не відкликані, а навпаки накопичується військовий потенціал. Як зазначив секретар РНБО, українські війська готуються протидіяти загрозам.

«Збройні сили проведено в повну бойову готовність. Вони проводять планові навчання. Частина з них передислоковано в місця проведення навчань, там де вони найбільш швидко і оперативно можуть відповісти на ті виклики, які на сьогодні стоять перед Україною. Вже на сьогодні понад 40 тисяч добровольців зголосилися в мобілізаційні пункти. Зараз розроблено план часткової мобілізації, який передбачає призов 20 тисяч добровольців в Збройні сили України. І ми плануємо також 20 тисяч чоловік для призову в Національну гвардію України», – наголосив Андрій Парубій.

За його словами, закон про Нацгвардію планують ухвалити 13 березня.

Він також зазначив, що українські «підрозділи на сьогодні розташовуються таким чином, щоб можна було відбити атаки з будь-якого напрямку».Переглядів: 3458
Поширень: 0