Відповідну постанову сьогодні було зареєстровано у Верховній Раді України.

Петро Порошенко вважає, що Меджліс кримсько-татарського народу має отримати практичні механізми взаємодії з органами виконавчої влади України для прийняття відповідних практичних рішень у відповідності до міжнародному права і стандартів забезпечення прав людини, національних меншин та корінних народів.Ця взаємодія має відбуватися виключно у відповідності до нормативно-правового поля Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки і співробітництва в Європі та Ради Європи.

Петро Порошенко переконаний, що ця постанова слугуватиме нормативно-правовою гарантією захисту та реалізації невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної Української держави.

(Проект постанови)

Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави

17.03.14

Спираючись на цілі та принципи, що проголошені у Статтях 3, 11, 15 Конституції України та Статтю 1 Статуту Організації Об’єднаних Націй, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, а також Віденську декларацію, Верховна Рада України заявляє:

1. Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.

2. Україна гарантує захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави.

3. Україна визнає Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу, як повноважний орган кримськотатарського народу.

4. Верховна Ради України доручає Кабінету Міністрів України розпочати процес приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів.

5. Верховна Рада України доручає Кабінету Міністрів України терміново подати проекти законів України, нормативно-правових актів України, які визначають та закріпляють статус кримськотатарського народу як корінного народу України.

6. Розробка проектів відповідних законів України та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу, у тісній співпраці з Організацією Об’єднаних Націй, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи відповідно до міжнародного права і стандартів забезпечення прав людини, національних меншин та корінних народів.

7. Верховна Рада України доручає Кабінету Міністрів України розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України та Меджлісом кримськотатарського народу. 

8. Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим.Переглядів: 2987
Поширень: 0