Щонайменше десятеро загиблих і 11 травмованих внаслідок вибухів боєприпасів у російській військовій частині у Забайкальському краї. До катастрофи призвела лісова пожежа, що перекинулась на територію військової частини 29 квітня. На її складах зберігався тротил, протитанкові та протипіхотні міни, а також пальне. Ємність складів становить 3950 умовних вагонів.

У Росії вибухнула військова частина. Десять осіб загинуло, тисячі евакуйовані

Пожежа підібралась до території арсеналу у селі Велика Тура з боку палаючого лісу через сильний вітер, повідомляє ИТАР-ТАСС. Швидкість поширення верхового вогню в лісі становила 5-7 метрів на секунду. Вогняна хвиля різким поривом вітру перескочила через федеральну автотрасу і гілку Трансибірської магістралі. За лічені хвилини вогонь взяв арсенал у вогняне кільце.

Тіла загиблих знайшли у вантажному ГАЗ-66, яким офіцер частини намагався вивезти працівників з осередку пожежі. Щойно вантажівка рушила, почали вибухати боєприпаси. Машину накрило одним з вибухів. До безпечної зони машині залишалося подолати близько 120 метрів. Офіцеру не вистачило якихось 15-20 секунд, щоб разом з людьми вирватися з вогнища. Машину накрило вибуховою хвилею, після цього вона швидко згоріла.

У Росії вибухнула військова частина. Десять осіб загинуло, тисячі евакуйовані

Осколки боєприпасів добиралися навіть до населених пунктів, пошкоджено частину житлових будинків, зруйновані покрівлі та вибиті вікна у школі. Всього пролунало більше двох десятків вибухів.

Понад 2 тисячі людей з Великої Тури та сусідніх сіл евакуйовано. Деякі з місцевих жителів не захотіли їхати далеко, тому ночували прямо в машинах за периметром поліцейських кордонів, що очепили постраждалі села.

У Росії вибухнула військова частина. Десять осіб загинуло, тисячі евакуйовані

Рух забайкальською залізницею перекрито, весь рух по автотрасах, крім техніки, задіяної в ліквідації НП, також припинено.

За попередніми даними, осередки пожежі на території самої військової частини ліквідовано. До робіт залучено понад 750 осіб і близько 200 одиниць техніки. На місці події працюють сапери. Роботи у фахівців дуже багато: осколками боєприпасів всіяна автотраса.

У Росії вибухнула військова частина. Десять осіб загинуло, тисячі евакуйовані

За фактом пожежі на армійському арсеналі порушено кримінальну справу за "Заподіяння смерті з необережності внаслідок неналежного виконання особою своїх професійних обов\'язків".Переглядів: 6993
Поширень: 0