Терористи цілеспрямовано руйнують цивільні та промислові об’єкти районів Луганська - Жовтневий, Ленінський, Кам’янобрідський, Артемівський. Внаслідок мінометного обстрілу було пошкоджено залізничний міст між селами Нижнєтепле та Огородне. Через це припинено постачання вугілля на Луганську обласну ТЕС міста Щастя, що виробляє електроенергію для 70% населених пунктів області. Наразі ремонт мосту не здійснюється через постійні обстріли терористами. Без електропостачання знаходиться 62 населених пункти області, з яких 46 – повністю знеструмлено.

Бойовики обстрілюють об’єкти із пересувних мінометів. Ці дії також направлені на те, щоб викликати паніку серед місцевого населення, а також дискредитувати українських військовослужбовців. На місце обстрілу майже відразу прибувають кореспонденти російських і проросійських каналів - Лайф ньюс, Россия-24 та Луганськ-24. З чого можна зробити висновки, що район обстрілу вибирається заздалегідь та узгоджується із російською стороною. Російські телеканали оприлюднюють відзняте відео як начебто докази обстрілів українських військових.

У містах, які окуповані терористами, а саме в Луганську, Ровеньках, Свердловську, Красному Лучі, Антрациті і Перевальську загострюються проблеми із забезпеченням населення продуктами харчування. Згорнута робота мережевих магазинів, а приватні постачальники не мають можливості добратися до населених пунктів. Припинена робота всіх банків, що спричинило брак готівки. Також існують проблеми з паливом та медикаментами.

Сьогодні керівник служби безпеки так званої «ДНР» вимагав у заступника начальника міліції громадської безпеки УМВС України на Донецькій залізниці, щоб він разом з особовим складом склав присягу на вірність так званої «ДНР». У випадку незгоди бандити пригрозили розправою. Щоб не наражати людей на небезпеку керівництвом УМВС України на Донецькій залізниці було прийнято рішення щодо евакуації особового складу та залишення будівлі.

У зоні АТО військові понтонно-мостового загону Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури навели два тимчасові мости на місці вщент зруйнованих терористами. Обидві понтонні переправи на 65 і 70 метрів встановлені неподалік Слов’янська – через річки Сіверський Донець та річку Казенний Торець. Перш, ніж прокласти через річку понтонну наплавну конструкцію, територію на наявність вибухонебезпечних предметів перевіряють сапери Держспецтрансслужби.

Для виконання завдань спеціальними платформами на залізничному ходу із Дніпропетровщини до Слов\'янська, було перевезено майже 100 секцій понтонів та понад 10 одиниць допоміжної техніки.

Понтонери зводять мости в рекордно короткі терміни – буквально за кілька діб. Переправа міцна, здатна витримувати навантаження в десятки тонн. Вона слугуватиме для пропуску як цивільної техніки, так і військових колон, яким тепер не потрібно буде об’їжджати десятки кілометрів.

Ще чотири мости, які поєднують між собою густонаселені райони Донецької та Луганської областей, відновили інженери Збройних Сил України. Їх надійність перед запуском військові перевіряють бойовими машинами. Учора, наприклад, мешканці Сєверодонецька на Луганщині, дякували військовим за відновлений міст через річку Борову. Відтепер 40-метровий міст, встановлений фахівцями інженерних військ Збройних Сил України, служитиме мешканцям великого промислового міста, доки не відновлять постійну переправу.

Загалом на Донбасі за час проведення АТО російські диверсанти пошкодили 17 мостів з різним ступенем руйнування. Чимало мостів залишаються замінованими.Переглядів: 2357
Поширень: 0