Військові дії в зоні конфлікту

Силами батальйонів спеціального призначення «Азов», «Дніпро», «Донбас» та «Шахтарськ» звільнено н.п. Первомайськ, Камишеваха, Каліново. Також на звільненій території виявлено та знешкоджено групу спецназу ЗС РФ, та близько 30 терористів. Крім цього підрозділи ЗС України сьогодні звільнили місто Угледар та на центральній будівлі підняли Державний прапор України. Про це заявив сьогодні, у вівторок 12 серпня, на другому щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України Андрій Лисенко.

На блокпосту сил АТО між Горлівкою та Ясинуватою було знищено автомобіль з трьома терористами, які перевозили велику кількість зброї та вибухівки.

У місті Щастя бійцями батальйону «Айдар» був затриманий мер Артемівська ще одна особа, які співпрацювали з терористами. Наразі вони дають покази.

Протягом дня сили АТО п’ять разів вступали у вогневі контакти із терористами у районах н.п. Нижня Вільхова, Нижньотепле, Земляне, Вергунський роз’їзд, Степанівка.

Внаслідок успішно проведених військових дій силами АТО терористи в районі Горлівки залишилися відрізаними від так званої «ДНР». Сили АТО проводять підготовку до подальших наступальних дій одночасно по декількох напрямках в зоні проведення операції. Бої зафіксовані в районах Донецька, Луганська, Горлівки, а також Іловайська. Одночасно силами авіації і артилерії нейтралізована частина груп терористів, що висувалися для посилення оборони бойовиків в районі Шахтарська, Тореза і Сніжного.

Водночас у зв’язку з наступальними діями сил АТО між лідерами терористів на Сході країни почастішали конфліктні ситуації, зумовлені нестачею зброї, боєприпасів, провіанту та засобів зв’язку. Так, у Донецькій області бойовики «Оплоту», підпорядкованому польовому командиру на прізвисько «Тор», обстріляли автоколону з пораненими бойовиками угрупування «Народно-визвольний рух» (підконтрольне польовому ватажку на прізвисько «Грек»).

Ситуація на кордоні

Ситуація на українсько-російському кордоні залишається напруженою. Так, сьогодні з 11:15 майже годину тривало вогневе протистояння між прикордонниками та терористами у районі населеного пункту Побєда Донецької області. Бойовики використовували стрілецьку зброю для атаки прикордонного наряду, який ніс службу з охорони державного кордону. Прикордонники відкрили вогонь у відповідь та відбили напад.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

На території самопроголошеної так званої «ЛНР» введено в дію наказ В. Болотова про заборону виїзду та перетину кордону з РФ особам віком від 16 до 60 років, у зв’язку з оголошенням мобілізації на території так званої «республіки». Прогнозується, що подібний наказ буде оголошений найближчим часом лідерами й так званої «ДНР».

Терористи продовжують обстрілювати населені пункти. Так, у Макіївці Донецької області пошкоджено фільтраційну станцію, що здійснює водопостачання до більшості районів міста.

У житловому мікрорайоні «Зелений» Макіївки терористи масово викрадають людей, утримують у підвалі колишнього приміщення УБОЗу. На даний час там знаходиться 34 особи, з яких вимагають по 3 тис. грн. за звільнення.

Терористи продовжують заміновувати об’єкти інфраструктури. Так, у районі смт Нижня Кринка Макіївської міськради бойовики замінували міст та планують підірвати його у разі руху по ньому підрозділів АТО.

Через численні пошкодження каналів водопостачання внаслідок військових дій терористів у Луганську виникла реальна загроза спалаху інфекційних захворювань. У місті досі немає енергопостачання, а це не дає можливості зберігати продукти харчування у холодильних установках. Виникає загроза спалаху харчових токсикоінфекцій (дизентерія, вірусний гепатит) та розповсюдження збудників на інші регіони України. Додатковим чинником поширення епідемій залишається тривале невивезення побутових відходів з території міста.

Сьогодні тимчасові переселенці з населених пунктів, де зараз ведуться активні бойові дії, отримають гуманітарну допомогу. Її передадуть військовослужбовці Національної гвардії України в центрі біженців у Маріуполі. Люди отримають продукти харчування та інші необхідні речі. З мешканцями військовослужбовці поділилися своїми продуктами та речами, які вони отримували від волонтерів та місцевих мешканців протягом тривалого часу.

Разом з тим на територіях, що контролюються бойовиками, погіршується криміногенна ситуація. Фіксуються численні випадки мародерства з боку терористів, які користуючись незаконним правом перевірки документів, здійснюють оточення визначеного району, або оголошують про можливий обстріл та влаштовують обшуки приватних квартир і перевірки особистих документів і речей на вулицях міст. Під час оглядів речі мирних громадян, які мають цінність вилучаються. Значна частина бойовиків вважають, що керівництво “ДНР” їх зрадило та залишило самих, крім того існує проблема щодо не виплати їм грошового забезпечення. В наслідок зазначеного відмічається масове дезертирство та непокора під час ведення бойових дій.

На звільнених територіях продовжують діяти диверсійні групи терористів. Відзначаються випадки обстрілу блок-постів сил АТО з цивільного автотранспорту, попереджуються спроби диверсій на об\'єктах інфраструктури.

Міжнародна підтримка України

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що міжнародне співтовариство не може довіряти Росії, яка повідомила про відправку 280 вантажівок з «гуманітарною» допомогою. За його словами, відповідні труднощі Україна зазнає саме через терористів, а допомога має бути надана виключно у спосіб, який є прийнятним для України.

Пан Посол зазначив, що люди дійсно потребують гуманітарної допомоги, відсутні електроенергія, водопостачання, товари першої необхідності, але це має бути узгоджено з Урядом України і це має бути міжнародна місія за участі Червоного Хреста. Дипломат заявив, що євроспільнота не може довіряти жодним заявам Росії та нагадав про те, як броньовані машини були перефарбовані у кольори т. зв. «миротворців» і чекали на перетин кордону. За словами Лінаса Лінкявічюса, все що відбувається в Україні має здійснюватися з відома та за згоди української влади - якщо згода України відсутня, це можна тлумачити як агресію, агресивний акт.

За інформацією Мінсоцполітики, 16 тисяч гігієнічних наборів першої необхідності передадуть у якості благодійної допомоги тимчасовим переселенцям із зони АТО. Допомогу надасть Фонд Народонаселення ООН, з яким попередньо було досягнуто домовленості. Фонд надасть зазначені набори Державній службі з надзвичайних ситуацій як координатору Міжвідомчого координаційного штабу, а та в свою чергу направить їх регіональним штабам.Переглядів: 2705
Поширень: 0