На підконтрольних бойовикам територіях Донбасу терористи продовжують примусову «мобілізацію», намагаючись поповнити свої лави за рахунок місцевого населення.

Терористи продовжують викрадати мирних громадян з метою отримання викупу. Упродовж минулої доби зареєстровано викрадення терористами 8 громадян. 3 – у Луганській області, 3 – у Харківській та 2 – у Донецькій. Загалом, за весь період проведення АТО терористами викрадено або захоплено 1009 осіб.

Бойовики продовжують укріплювати свої позиції в захоплених містах. Вони шукають місцевих фахівців у галузі аерації та систем кондиціонування. Бойовики намагаються отримати інформацію щодо розташування і відновлення наявних на околицях Донецька підземних комунікацій промислових підприємств, які можуть бути використані як місця укриття, зберігання зброї, боєприпасів та інших матеріальних ресурсів.

Служба безпеки України затримала шістьох учасників терористичної групи, яких підозрюють у влаштуванні вибуху в ніч на 3 серпня на території Харківського бронетанкового заводу. У затриманих вилучено велику кількість зброї, в тому числі автомати і гранатомети, а також вибухівку та накопичувач з відеофайлами вчинених злочинів. За оперативною інформацією ці файлияк звіти передавалися спецслужбам Російської федерації.

В ході проведених слідчих дій виявлено, що члени групи, які мали зв’язки зі співробітниками ФСБ Росії, розробляли плани терористичних атак на стратегічно важливі об’єкти Харківщини, а також здійснювали вербування нових членів бандитського угруповання. Зараз затримані дають свідчення.

Вчора Національні гвардійці під Білогоровкою на Донеччині знешкодили залишений бойовиками укріпрайон на важливій трасі, що поєднує Лісічанск та Серебрянку. Поспіхом відступаючи, терористи залишили в укріпленнях стрілецьку зброю, боєприпаси, а також станковий протитанковий гранатомет «Копье» російського виробництва.

Також нацгвардійці на одному з блокпостів затримали двох осіб, що намагалися проникнути у зону проведення АТО із великою сумою грошей для фінансування терористів. У них вилучено близько 750 тис. грн. Наразі затримані дають свідчення правоохоронцям.

Протягом доби піротехнічними підрозділами ДСНС України виявлено та вилучено 135 одиниць боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів. Перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 5 адміністративних споруд та будівель. Обстежено понад 18 га територій.

На кордоні районів проведення АТО Державною службою з надзвичайних ситуацій України розгорнуто 4 транзитні пункти для зустрічі внутрішньо переміщених осіб з розрахунку до 200-400 осіб кожний.

у Донецькій області:

– в районі міста Красноармійськ– на 330 осіб, на території стадіону загальноосвітньої школи № 14,до якого всього звернулося 896 особи.

В районі міста Волноваха– на 200 осіб, на території стадіону загальноосвітньої школи № 3,до якого вже звернулося 561 осіб.

В районі міста Маріуполь– на 200 осіб, на території Управління соціального захисту населення при Маріупольській районній державній адміністрації. Туди звернулося 87 осіб.

у Луганській області:

– в районі міста Сватове – на 200 осіб.

Крім того, з 31 липня на території Луганської області у м. Щастя та з 11 серпня у Дніпропетровської області у селищі Орли Покровського районурозгорнуто 2 пункти для зустрічі осіб, які переміщуються гуманітарними коридорами з району проведення антитерористичної операції.

Всього через пункт м. Щастя, що на Луганщині перемістилося з початку дії пункту 6633 особи.

Протягом доби через пункт с. Орли (Дніпропетровська область) перемістилось 62 особи, з початку дії пункту – 706 осіб.Переглядів: 2251
Поширень: 0