Австрія тимчасово призупинила дію Шенгенської угоди, заявив в інтерв'ю австрійській газеті Oesterreich канцлер країни Вернер Файманн. За словами лідера країни, до такого кроку країну підштовхнула міграційна криза.

У рамках боротьби з мігрантами прикордонники отримали вказівку перевіряти документи у всіх, хто перетинає кордон Австрії. За рахунок цього влада сподівається уникнути напливу нелегалів.

Як заявив канцлер, через кордон пропускатимуть тільки тих біженців, які мають формальне право просити у країні політичний притулок. Решту Австрія не прийматиме. Замість цього їх відсилатимуть назад.

Пан Файман наголосив, що, хоча дію угоди призупинили лише тимчасово, зневага проблемою міграції всерйоз загрожує існуванню Шенгенської зони як такої.

канцлер Австрії Вернер Файманн

На думку австрійського канцлера, зберегти її можна тільки за умови, що абсолютно усі члени Євросоюзу з відповідальністю підійдуть до охорони своїх зовнішніх кордонів і не допустять потрапляння до ЄС тих, кому не передбачений притулок.

Раніше голова австрійського МВС Йоханна Мікль-Ляйтнер заявила, що через територію Австрії вже вирішили не пропускати мігрантів, що прямують до Скандинавії, проте поки що ще пускають тих, хто має намір подати прохання про притулок у Німеччині.

При цьому пані Мікле-Ляйтнер додала, що до кінця наступного тижня Австрія планує повністю припинити транзит біженців через свою територію.Переглядів: 2864
Поширень: 0