Практично дві третини українців час від часу задумуються про переїзд за кордон. Більше за інших про еміграцію думають ІТ-спеціалісти й представники медіа. Рідше за інших планують виїжджати юристи, банківські працівники і спеціалісти зі страхування. Найбільш привабливими для трудових мігрантів є країни Західної та Східної Європи, а також США і Канада.

Низькі зарплати, падіння рівня життя, відсутність можливостей для розвитку малого й середнього бізнесу призводять до того, що чимало українців задумуються про переїзд за кордон. Як показало нещодавнє опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, кількість тих, хто має намір залишити країну, дещо скоротилася. Проте зміни в міграційних настроях «білих комірців» швидше підтверджують дані Міжнародної організації з міграції про зростання кількості трудових мігрантів із України в 2014-2015 роках. Іншими словами, ті, хто мав намір залишити країну, зробили це ще з початком кризи і настанням соціально-економічної нестабільності.

За даними опитування hh.ua, на сьогодні залишається значна частина офісних співробітників, рішуче налаштованих на переїзд. Про серйозні наміри залишити країну заявив кожен шостий «білий комірець». Як і раніше, понад половина опитаних допускають думку про переїзд, проте рішучих кроків поки не роблять. Дещо менше третини не планують їхати з України.

На роботу закордон: чи готові українці залишити країну 

Більше за інших на переїзд за кордон націлені ІТ-спеціалісти й представники медіа. Рідше планують виїжджати ті, чий досвід і знання складно адаптувати в умовах іншої країни, — юристи, банківські працівники і спеціалісти зі страхування.

Також добре простежується різниця в міграційних настроях від регіону до регіону. Серед тих, хто рішуче налаштований на переїзд, більше за все мешканців східних регіонів, зокрема Донецької та Луганської областей. Також традиційно великий відсоток трудових мігрантів із Західної України. Рідше про наміри виїхати заявляють мешканці Києва, Київської області та центральних регіонів України.

Найбільш привабливими для трудових мігрантів є країни Західної Європи — понад чверть українців погодилися би на такий варіант переїзду. Ще стільки ж вибрали би країни ближнього зарубіжжя — Польщу, Словаччину, Угорщину. Кожен четвертий опитаний мріє жити і працювати в США або Канаді. Значно рідше як можливий напрямок для еміграції розглядають країни СНД і Азії. У варіанті «Інше» найчастіше зазначали Австралію, Ізраїль і ОАЕ.

На роботу закордон: чи готові українці залишити країну

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в лютому 2016 року. В опитуванні взяли участь 1959 респондентів із різних регіонів України.Переглядів: 3282
Поширень: 0