Про це заявив на засіданні уряду прем\'єр-міністр України Микола Азаров, представляючи проект Податкового кодексу, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, планується скасувати 10 місцевих податків і зборів. Урядом передбачено поетапне зниження податку на прибуток підприємств, з 25% до 20% у наступному році, а також до 17% в 2014 р.

Крім того, уряд запроваджує механізми розвитку малого підприємництва, спрощує і зменшує кількість звітів, які подаються до податкової.

Нагадаємо, 3 червня голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський заявив, що малий бізнес не буде платити ПДВ і податок на прибуток протягом 5 років з 1 січня 2011 р.

Днем раніше, 2 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович на II засіданні Комітету економічних реформ заявив, що будуть додаватися всі зусилля для поліпшення інвестиційного клімату в Україні, зокрема, найближчим часом буде реформована податкова система. Влада зробить все можливе для прийняття Податкового кодексу і деяких змін в чинне законодавство.

Також варто нагадати, що 19 квітня ц.р. прем\'єр-міністр України М.Азаров заявив, що новий Податковий кодекс набуде чинності 1 січня 2011 р.

Головне, що повинно бути в кодексі, за словами М.Азарова - основа подальшої лібералізації податкової системи, створення сприятливих умов, для бізнесу, а також податкові канікули для малого бізнесу і "цілий ряд інших моментів, які стимулюють середній бізнес, малий бізнес".

Нагадаємо, раніше Світовий банк (СБ) назвав Україну однією з країн з найскладнішою системою оподаткування. За рейтингом СБ та IFC, система адміністрування податків в України - одна з найскладніших у світі. Україна займає 181 місце серед 183 країн світу за показниками умов сплати податків.


Переглядів: 2290
Поширень: 0