За закон Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів проголосували 259 народних депутатів з 285 зареєстрованих в залі.

Зокрема, парламент визначив, що вибори депутатів Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% - за списками політичних партій, а 50% - за мажоритарною системою відносної більшості).

Вибори сільських, селищних, міських голів будуть проводитися тільки за мажоритарною системою відносної більшості (обраним вважається кандидат, що одержав понад 50% голосів виборців, які взяли участь у виборах).

Згідно з ухваленим законом, висувати кандидатів в депутати можуть тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня які зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Самовисування дозволяється тільки на виборах сільського та селищного голови.

Виборчий процес буде тривати 50 днів.

Територіальні виборчі комісії будуть формуватися за поданнями місцевих організацій, представлених в поточному скликанні Ради політичних партій.

Склад дільничних виборчкомів буде формуватися за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати за мажоритарною системою, а також за поданнями кандидатів, висунутих від мажоритарних округів.

Під час розгляду відповідного законопроекту в другому читанні парламент вилучив з нього вимоги щодо внесення кандидатами у депутати та сільські, селищні, міські голови грошової застави при балотуванні.

У перехідних положеннях закону зазначається, що 31 жовтня відбудуться чергові вибори всіх місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, крім мера Києва, Київської міської ради та Тернопільської обласної ради.

З тексту закону вилучено також положення, що пропонують одночасно з місцевими виборами проводити вибори народних депутатів і Президента.

На розгляд 1351 поправки законопроекту у парламентаріїв пішло шість годин.

Під час розгляду цього законопроекту фракція БЮТ залишила сесійну залу на знак протесту проти того, що поправки від цієї політичної сили не були враховані.


Переглядів: 3942
Поширень: 0